داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد پردیس می توانند سوالات خود را در خصوص آزمون کارشناسی ارشد پردیس خودگردان دانشگاه ها در این صفحه مطرح نمایند تا مشاوران سایت در اسرع وقت به آنها پاسخ دهند.

کنکور ارشد آزاد و سراسری ۹۶ ادغام شد زمان ثبت نام و برگزاری آزمون

با انتشار دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد پردیس ۱۳۹۳ برخی شرایط و ضوابط مهم این آزمون اعلام شد. از جمله نکات مهم مطرح در این آزمون که برای نخستین بار در کشور برگزار می گردد به شرح زیر است:

شهریه :شهریه در دوره های مجازی و پردیس خودگردان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور در مقطع کارشناسی ارشد دسال ۱۳۹۳ بر اساس مصوبات هیأت امنای دانشگاه ذیربط و حداکثر تا سقف تعیین شده از طرف وزارت علوم،تحقیقات و فناوری میباشد. داوطلبان لازم است برای کسب اطلاع از شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی و همچنین میزان شهریه دوره های مجازی و پردیس خودگردان در دانشگاهها،به سایت اینترنتی دانشگاه های مربوط مراجعه نمایند.

شرایط شرکت کنندگان :شرکت مجدد فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی ارشد و یا دکتری در همان رشته قبلی و همچنی نشرکت دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و دوره دکتری ممنوع میباشد و این داوطلبان حق ثبت نام و شرکت در این آزمون را ندارند. لذا فارغ التحصیلان با توجه به ضوابط مندرج در این دفترچه به جز در رشته ای که فارغ التحصیل شده اند در صورتی که از لحاظ نظام وظیفه مشکلی نداشته باشند میتوانند در یکی از رشته های مندرج در دفترچه آزمون شرکت نمایند.

فارغ التحصیلان ودانشجویان رشته های دبیری باید قبل ازثبت نام موافقت کتبی و بدون قید و شرط وزارت آموزش وپرورش را مبنی بر ادامه تحصیل دریافت و آنرا نزد خود نگهدارند تا به هنگام قبولی دردانشگاه ارائه نمایند. بدیهی است درصورت قبولی باید مجدداً به وزارت آموزش و پرورش تعهد خدمت بسپارند.

داوطلبان شاغل در وزارت خانه ها،سازمانها و نهادهای دولتی باید قبل از ثبت نام موافقت کتبی و بدون قید وشرط محل کارخود را مبنی بر ادامه تحصیل دریافت و آنرا نزد خود نگهدارند.

شرط معدل : دانشجویان سال آخر و دانش آموختگان مقطع کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته که از تاریخ ۱۳۸۶/۶/۳۱ به بع دفارغ التحصیل شده اند، در صورتی که معدل آنان کمتراز ۱۲ باشد،حق ثبت نام و شرکت در این آزمون را ندارند.

وضعیت بورسیه : وزارت علوم،تحقیقات و فناوری به هیچ یک از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در این آزمون،بورس تحصیلی اعطاء نمی نماید.

وضعیت نظام وظیفه : داوطلبان مرد می بایست مشکلی در زمینه خدمت نظام وظیفه نداشته باشند. مشمولان غایب مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند و در صورت شرکت در آزمون و قبولی در دانشگاه معافیت تحصیلی برای آنان صادر نگردیده و دانشگاه ها مجاز به ثبت نام از آنان نمی باشند. دانشجویان اخراجی دانشگاه ها تا پایان خدمت دوره ضرورت و یا اخذ معافیت دائم، مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند.

زمان فارغ التحصیلی : داوطلبانی که متقاضی کد رشته های نیمسال اول هستند می بایست تا پایان شهریور ماه ۱۳۹۳ فارغ التحصیل گردند و متقاضیان کد رشته های نیمسال دوم دفترچه ثبت نام آزمون پردیس لازم است تا پایان بهمن ماه ۹۳ از مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شوند.

تحصیل مجدد : فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد، مجاز به تحصیل مجدد در این مقطع نمی باشند.

کلیه فارغ التحصیلانی که مقطع کارشناسی ارشد یا دکترای خود را به پایان رسانیده اند و از نظر نظام وظیفه منعی ندارند،درصورت تمایل به شرکت در رشته دیگری به جز رشته فارغ التحصیلی،لازم است نسبت به تکمیل تقاضا نامه بر اساس مقطع کارشناسی اقدام نمایند.

حد نصاب تعداد شرکت کنندگان : چنانچه تعداد داوطلبان شرکت کننده در هر یک از کدرشته های امتحانی کمتر از ۲۰ نفر باشد، در آن کدرشته امتحانی آزمون برگزار نخواهد شد و تمامی داوطلبان برای پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی به دانشگاه های مربوط معرفی خواهند شد.

تعداد رشته ثبت نامی:داوطلبان فقط مجاز به شرکت در یک کد رشته امتحانی می­باشند و می بایست در یک نوبت ثبت نام و نسبت به تکمیل تقاضانامه اقدام نمایند. بدیهی است درغیراین صورت و ثبت نام بیش از یک بار،این سازمان براساس ضوابط یکی از ثبت نام­های داوطلب راحذف خواهد نمود.

ضرایب مواد درسی : دفترچه حاوی سؤالات دروس آزمون عمومی شامل: درس زبان عمومی با ضریب یک ( ۱) و آزمون اختصاصی شامل دروس اختصاصی هر یک از رشته های امتحانی با ضریب درج شده در جداول شماره ۲ تا ۸ همین دفترچه راهنما می­باشد.

نمره منفی : به پاسخ های غلط در کلیه دروس (زبان عمومی و دروس تخصصی) نمره منفی تعلق خواهد گرفت.

امکان اصلاح معدل: افرادی که تا زمان صدور کارت های ورود به جلسه فارغ التحصیل گردند می توانند نسبت به اصلاح معدل خود اقدام نمایند.

سطح سوالات تخصصی :سطح سؤالات امتحانات اختصاصی حسب مورد در حد دانش و تجربیات فارغ التحصیل دوره کارشناسی در هر رشته، مطابق فهرست برنامه های مصوب شورای عالی برنامه ریزی است.

تاریخ برگزاری آزمون : آزمون متمرکز پذیرش دوره های مجازی(ویژه شاغلین) و پریس خودگردان دانشگاه­ها و مؤسسات آموزش عالی در مقطع تحصیلات تکمیلی سال ۱۳۹۳ بر اساس جدول برنامه زمانی پیش بینی شده، در روز جمعه ۹۳/۶/۲۱ برگزار خواهد شد.

محل برگزاری آزمون : نظر به اینکه تعیین قطعی حوزه های برگزاری در این آزمون، بعد از مشخص شدن آمار ثبت نام کنندگان صورت خواهد گرفت، لذا تأکید می گردد برگزاری این آزمون در مراکز استان و یا با توجه به آمار داوطلبان در یک یا چند استان، تجمیع خواهد شد.

شیوه پذیرش : گزینش نهایی در هر یک از رشته های امتحانی از بین داوطلبانی که حدنصاب نمره علمی لازم را بر اساس مواد آزمون احراز کرده باشند، با توجه به ضوابط مربوط انجام خواهد شد. گزینش نهایی بر اساس نمره کل حاصل از ۸۰% نمره آزمون و ۲۰% معدل دوره کارشناسی (لیسانس) انجام خواهد گرفت.

محرومیت از آزمون کارشناسی ارشد سراسری : در دفترچه مطلبی در خصوص محرومیت پذیرفته شدگان نهایی آزمون کارشناسی ارشد پردیس از شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سراسری ۱۳۹۴ بیان نشده است.

خرید منابع آزمون دکتری منابع کارشناسی ارشد و نمونه سوالات آزمون دکتری دانشگاه آزادجزوات دکتری 93

**جهت دریافت منابع رشته مورد نظر خود می‌توانید با شماره ۸۰|۵۰|۲۲|۳۲|۰۲۸ و ۸۱۲|۸۱۲|۹۱|۰۹۱ تماس بگبرید. **

 

لینک ثبت نام:

http://register1.sanjesh.org/RGPardisarshad9304/

کارشناسی ارشد پردیس

داوطلبان عزیز آزمون کارشناسی ارشد پردیس می توانند کلیه سوالات خود را در خصوص آزمون کارشناسی ارشد پردیس خودگردان دانشگاه ها در این صفحه مطرح نمایند تا مشاوران سایت در اسرع وقت پاسخ دهند.

منابع کارشناسی ارشد پردیس خودگردان دانشگاه ها – پاسخ سوالات متداول مهم در خصوص آزمون کارشناسی ارشد پردیس ۹۳ – زمان کنکور کارشناسی ارشد پردبس دانشگاه ۹۴ شهریه .

  • آزمون کارشناسی ارشد پردیس خودگردان دانشگاه ها
  • زمان آزمون کارشناسی ارشد پردیس دانشگاهی
  • کارشناسی ارشد پردیس ۹۴
  • تاریخ ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد پردیس خودگردان
  • منابع کارشناسی ارشد پردبس دانشگاه چیست؟