مشاور عالی رئیس سازمان سنجش با بیان اینکه تا ۸ صبح امروز تعداد ۹ هزار و ۸۹۶ داوطلب در آزمون دوره کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: مهلت ثبت‌نام تا یکشنبه دهم خردادماه ادامه دارد.

حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: ثبت‌نام شرکت در آزمون دوره کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۹۴ به منظور پذیرش دانشجو در ۷۱ کدرشته امتحانی منحصرا از طریق شبکه اینترنتی سازمان سنجش از یکشنبه سوم خرداد آغاز شده است و تا یکشنبه دهم خردادماه ادامه دارد.

وی افزود: از ۷۱ کدرشته امتحانی، پذیرش در ۲۵ کدرشته از طریق آزمون و ۴۶ کدرشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی( بدون آزمون) صورت می‌گیرد و فهرست این کدرشته‌ها در اطلاعیه منتشره این سازمان و دفترچه ثبت‌نام مشخص شده است.

توکلی با بیان اینکه تا ۸ صبح امروز سه‌شنبه پنجم خردادماه تعداد ۹ هزار و ۸۹۶ داوطلب ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است و تمام داوطلبان متقاضی ثبت‌نام ضرورت دارد در این مهلت پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما و فراهم کردن مدارک و اطلاعات موردنیاز به سایت سازمان سنجش مراجعه و برای ثبت‌نام برای شرکت در آزمون اقدام کنند.

توکلی اظهار داشت: با توجه به اینکه ثبت‌نام و انتخاب رشته از میان کدرشته‌ محل‌های انتخابی در این آزمون در یک مرحله انجام می‌شود، داوطلبان باید همزمان با ثبت‌نام نسبت به انتخاب کد رشته محل‌های تحصیلی مورد علاقه خود از میان کد رشته امتحانی انتخابی اقدام و آنها را به ترتیب اولویت علاقه در فرم تقاضانامه اینترنتی ثبت‌نام کنند.

مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به نحوه پرداخت هزینه این آزمون اظهار داشت: با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت‌نام به صورت اینترنتی انجام می‌شود، داوطلبان لازم است به وسیله کارت‌های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است، با مراجعه به سایت سازمان سنجش و پرداخت ۲۰ هزار تومان به عنوان وجه ثبت‌نام اقدام کنند. چنانچه داوطلبی علاقه‌مند به شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی باشد، لازم است علاوه بر پرداخت مبلغ ثبت‌نام نسبت به پرداخت ۴۰۰۰ تومان دیگر نیز اقدام کنند.

توکلی اظهار داشت: زمان برگزاری آزمون برای رشته‌های تحصیلی که پذیرش در آنها از طریق آزمون صورت می‌گیرد، درعصر روز جمعه ۱۶ مرداد ماه در حوزه‌های امتحانی مربوط برگزار می‌شود. ظرفیت پذیرش در ۳ هزار و ۶۰۳ کدرشته محل در مجموع ۲۱۰ هزار و ۸۲۳ نفر است.

ثبت‌ نام آزمون کاردانی به کارشناسی ۹۴

ثبت‌ نام آزمون کاردانی به کارشناسی ۹۴ | مهلت ثبت‌ نام کاردانی به کارشناسی ۹۴ | ثبت‌ نام کنکور کاردانی به کارشناسی ۹۴ | هزینه ثبت‌ نام کاردانی به کارشناسی ۹۴ – ۹۵ :

  • آخرین مهلت ثبت‌ نام کاردانی به کارشناسی ۹۴