مصداق بارز گفته وزیر علوم “در پذیرش دانشجوی برخی گروه‌های آموزشی و برخی دانشگاه‌ها‌‌ همان اعمال سلیقه‌ای را که قبلا داشتند را در پذیرش دانشجویان دکتری انجام می‌دادند و درواقع در اعلام نتایج نهایی سلیقه اعمال می‌شد تا دانشگاه‌ها بتوانند دانشجویان خودشان رادر دوره دکتری پذیرش کنند.””
به گفته یک نماینده مجلس شورای اسلامی، سرپرست دانشگاه رامین خوزستان با ارسال نامه‌ای اهانت آمیز به رئیس سازمان سنجش خواهان عدم پذیرش دانشجویان ۳ استان در این دانشگاه شد.
ابراهیم آقامحمدی با اعلام این خبر اضافه کرد: عبدالعظیم آجیلی – سرپرست دانشگاه منابع طبیعی خوزستان با ارسال نامه‌ای رسمی به رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خواهان عدم پذیرش دانشجویان استانهای لرستان، ایلام و کهکیلویه و بویراحمد یا چهار محال بختیاری در دانشگاه منابع طبیعی رامین خوزستان شده است.
وی علت این اقدام را از سوی سرپرست دانشگاه مذکور، ایجاد مشکلات فرهنگی و قومی توسط این دانشجویان در دانشگاه رامین خوزستان ذکر کرد.
آقامحمدی تاکید کرد: دانشجویانی که از سوی این مقام مسئول دانشگاه رامین خوزستان بی‌فرهنگ خوانده شده‌اند در دانشگاههای مطرحی مثل تهران، صنعتی شریف، علم و صنعت و سایر دانشگاه‌ها حائز رتبه‌های نخست هستند و از جمله دانشجویان برجسته به شمار می‌آیند.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه سرپرست دانشگاه رامین خوزستان از روی نادانی و جهالت این سخنان را به زبان آورده است، این سوال را مطرح کرد که واقعاً باید دانست ملاک و معیار وزارت علوم برای انتخاب یک رئیس دانشگاه چیست.
نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه روز گذشته به وزیر علوم در این زمینه تذکر داده شد، اظهار داشت: امروز برخی نمایندگان مجلس شورای طی نامه‌ای به رئیس جمهور خواهان برخورد با افرادی می‌شوند که از روی جهالت به اقوام ایرانی توهین می‌کنند.
آقامحمدی تاکید کرد: تا روز یکشنبه هفته آینده به رئیس جمهور مهلت دادیم با این فرد برخورد شود در غیراینصورت هفته آینده وزیرعلوم را استیضاح خواهیم کرد.
به گفته این نماینده مجلس روز گذشته ۲۰ نماینده مجلس در صحن علنی به وزیر علوم تذکر دادند اما امروز قطع به یقین نامه‌ای با امضای حدود ۶۰ نماینده برای رئیس جمهور ارسال خواهد شد.
عضو کمیسیون امنیت ملی خاطرنشان کرد: مگر فرهنگ این فرد چیست که با فرهنگ یکی‌ از اصیل‌ترین اقوام ایرانی سازگاری ندارد.
نماینده خرم‌آباد در مجلس با بیان اینکه نمایندگان ذره‌ای توهین به هیچ یک از اقوام ایرانی را نمی‌پذیرند، تصریح کرد: علاوه بر اطلاع‌رسانی گسترده، چنانچه پیگیری و پاسخ قانع‌کننده‌ای در این ارتباط صورت نگیرد، قطعا وزیر علوم را استیضاح خواهیم کرد.