سایت آزمون دکتری ( Phd Azmoon.Net ) دکتری پژوهش محور  : دکتر مسعود گنج از پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش محور در سال جاری تحصیلی خبر داد و گفت: در سال تحصیلی جاری برای اولین بار دانشجوی دکتری پژوهش محور پذیرش خواهیم کرد.

وی ادامه داد: رشته‌های باستان شناسی، جهانگردی و کشاوری رشته هایی هستند که امسال دانشجوی دکتری پژوهش محور خواهند داشت.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی افزود: دکتری پژوهش محور طرحی است که دانشگاه و یک سازمان برای اجرایی شدن آن قرارداد منعقد می کنند و دانشجو بر روی طرح مشخص با امکانات دانشگاه و ارایه هزینه دوره از سوی سازمان مذکور فعالیت کرده و آن را اجرایی می کند.

وی افزود: تا کنون با جهاد کشاورزی و میراث فرهنگی و گردشگردی قراردادی منعقد شده و قرار است دو دانشجو از میراث فرهنگی و گردشگری برای گذراندن دوره دکتری پژوهش محور به دانشگاه محقق اردبیلی معرفی شوند و در صورت تایید وزارت علوم فعالیت خود را در مقطع دکتری پژوهش محور آغاز کنند.

در دوره دکتری پژوهش محور دانشجو با یک مساله پژوهشی در دانشگاه پذیرش می شود و سازمانی که وی را معرفی کرده شهریه دانشجو و هم هزینه مربوط به انجام پژوهش در دانشگاه را پرداخت می کند و دانشجو همراه نتایج این بخش پژوهشی که سازمان به آن نیازمند است فارغ التحصیل می شود. آیین نامه برگزاری دوره دکتری پژوهش محور از سال گذشته به دانشگاه ها ابلاغ شده است و از سال گذشته دانشگاهها به سمت پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش محور درحال حرکت هستند.

سایت آزمون دکتری : www.PhdAzmoon.Net

عضویت در خبرنامه پی اچ دی آزمون