سایت آزمون دکتری ( PhdAzmoon.Net ) آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۹۲ : رئیس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی بعضی ازشرایط پذیرش بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد را تشریح کرد.

شرایط پذیرش بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد

رئیس واحد علوم و تحقیقات تهران در خصوص پذیرش بدون کنکور داوطلبان در مقطع دکتری، به ارائه برخی توضیحات در میان داوطلبان پرداخت و گفت: افرادی که معدل ۱۷ دارند فکر نکنند می توانند در پذیرش بدون آزمون دکتری قبول شوند، این داوطلبان می توانند تنها درخواستش را مطرح کند، اما به طور کلی در پذیرش بدون آزمون داوطلبان دکتری ملاکهایی از جمله سن، نمره پایان نامه و معدل اهمیت دارد.

ظرفیت پذیرش بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد

وی ادامه داد: ممکن است داوطلبانی با معدلهای ۱۸٫۵۰، ۱۹ یا حتی ۱۷ برای پذیرش بدون آزمون متقاضی شوند اما ما در دوره بدون آزمون تنها ۲ نفر را می توانیم بپذیریم و اینطور نیست که داوطلب معدل ۱۷ را پذیرش کنیم، بنابراین شرایط ذکر شده برای پذیرش بدون آزمون را اعمال می کنیم که داوطلبان کمتر به پذیرش بدون آزمون امیدوار شوند چون امکانش را نداریم.

توصیه های نفر اول مصاحبه دکتری بدون آزمون علوم تحقیقات تهران

۱- زمان ارسال مدارک همزمان با ثبت نام دکتری با آزمون است ولی با هزینه ثبت نام بسیار کمتر.
۲- نحوه تقسیم بندی درصد تأثیر امتیازات معدل، پایان نامه و رزومه علمی به ترتیب ۵۰%، ۲۵% و ۲۵% است.
۳- تنها افراد دارای معدل بالای ۱۷ می توانند در این سهمیه ثبت نام کنند. و همانطور که می بینید بیشترین تأثیر هم دارد. اما انتظار نداشته باشید که حتی با معدل ۱۸ هم پذیرفته بشید چون زمانی که من برای مصاحبه رفتم از ۱۰ نفر که برای دکتری بدون آزمون دعوت به مصاحبه شده بودند تقریبا همگی معدل بالای ۱۹ داشتند!!! (معدل من ۱۹٫۲۲ بود در رشته میکروبیولوژی). نمره تز همگی ۲۰ بود. اما تفاوت در رزومه علمی بود.
۴- در مورد رزومه علمی باید بگم این امتیاز برای پذیرش در مرحله مصاحبه نقش اصلی را دارد. چون اولین سوال داوران این بود که چندتا مقاله چاپ شده داری!!!
۵- در ضمن تنها زمانی از این سهمیه میشه استفاده کرد که بیشتر از ۳ سال از فارغ التحصیلی نگذشته باشه.
۶- دوستان عصبانی نباشید از اینکه چرا نگفتن امکانات پذیرش نداریم چون از همان اول ثبت نام گفتن که هر دو نوع با آزمون و بدون آزمون را انتخاب کنید!
۷- نکته مهم! من با وجود امتیاز بسیار بالا به دلیل شهریه بسیار سنگین که مطمئنا تا سال آینده بیشتر هم خواهد شد انصراف دادم! پس زمانی از این سهمیه استفاده کنید که مطمئن باشید می توانید از عهده ۷۰ میلیون شهریه بربیایید!!!!

سایت آزمون دکتری : www.PhdAzmoon.Net

عضویت در خبرنامه پی اچ دی آزمون