پی اچ دی آزمون ( Phd Azmoon.Net ) : در جلسه دفاع از پایان نامه دانشجوی کارشناسی ارشد پژوهش محور سازه در پژوهشگاه شاخص پژوه ، بررسی چگونگی استفاده از لاستیک های فرسوده در ساخت بتن ها ی توانمند مطرح شد.

نتایج کارشناسی ارشد ۹۶ دانشگاه آزاد و سراسری

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه شاخص پژوه، جلسه دفاع از پایان نامه دانشجوی کارشناسی ارشد سازه آقای حسن سوسنی با عنوان « بررسی خواص مکانیکی بتن حاوی ذرات لاستیک ضایعاتی » در سالن همایش های پژوهشگاه برگزار گردید.
در این جلسه که با حضور اساتید راهنما ، داور و مشاور این پایان نامه و جمعی از اعضای هیئت علمی و پژوهشگران برگزار شد، این پژوهشگر ضمن ارائه پایان نامه خود، به دفاع علمی از آن پرداخت و در نهایت با بررسی پیشنهادات اساتید در خصوص تکمیل این طرح، پایان نامه مذکور مورد تائید اساتید قرار گرفت.
گفتنی است با توجه به روش های معمول نگهداری از لاستیک ها ی فرسوده و روش سوزاندن آنها که تاثیر مخربی بر محیط زیست دارد، روش ارائه شده عاملی برای حفاظت از محیط زیست، جلوگیری از هزینه کرد اضافی و حفظ سرمایه های ملی و گام ویژه ای جهت کاهش حجم زباله های ورودی به محیط پیرامون و متعاقباً کاهش آلودگی های ناشی از آن می باشد. از جمله مزایای دیگر انجام این تحقیق ها، حصول به علم نافع و اقتصاد محور، در راستای بهره مندی جامعه است.
لازم به ذکر است درکشورما ایران، سالانه بیش ازده میلیون تن لاستیک فرسوده ازدایره مصرف خارج گشته که بازیافت موثرآنها خدمت بزرگی به جامعه خواهدبود . براساس پژوهش های انجام شده، استفاده ازلاستیک های فرسوده در بتن سبب بهبود بسیاری ازخواص ازقبیل مقاومت دربرابرضربه، نفوذکلر، سیکل های یخ وذوب، سایش، ترک خوردگی و لغزش خواهد شد.
گفتنی است با توجه به این که این پژوهشگاه توانمندی های ویژه ای در زمینه صنعت ساختمان دارد، با بهره مندی از اساتید و پژوهشگران خود، درصدد اجرایی کردن طرح فوق به منظور استفاده از لاستیک های فرسوده جهت بهره برداری در بتن برای تقویت عمر مفید بتن و استفاده از سایر مزایای آن و همچنین جلوگیری از کاهش حجم زباله های ایجاد شده و به دنبال آن حفظ محیط زیست بوده و در صورت اجرایی شدن طرح استفاده از لاستیک های فرسوده در صنعت بتن، گام مؤثری در توسعه صنعت ساختمان و حفاظت محیط زیست برداشته خواهد شد.

 

سایت آزمون دکتری : www.PhdAzmoon.Net

عضویت در خبرنامه پی اچ دی آزمون

پایان نامه کارشناسی ارشد پژوهش محور

پایان نامه کارشناسی ارشد پژوهش محور سازه پژوهشگاه شاخص پژوه | بررسی چگونگی استفاده از لاستیک های فرسوده در ساخت بتن ها ی توانمند پایان نامه کارشناسی ارشد پژوهش محور عمران .