سایت آزمون دکتری ( Phd Azmoon.Net )   آزمون دکتری ۹۳ : رییس سازمان سنجش درباره زمان اعلام نتایج ، انتخاب رشته و مصاحبه آزمون دکتری گفت: تلاش سازمان سنجش بر این است که نتایج اولیه آزمون دکتری در هفته سوم فروردین ماه اعلام شود. اما با توجه به اینکه ۲۱ اسفند سال جاری کلید آزمون روی سایت قرار داده خواهد شد و داوطلبان فرصت دارند تا آخر اسفند نظرات خود به سازمان سنجش اعلام کند بنابراین سازمان یک فرصت برای بررسی این نظرات در نظر گرفته است.

وی با بیان اینکه انتخاب رشته داوطلبان آزمون دکتری در نیمه اول اردیبهشت ماه انجام می‌شود، افزود: داوطلبان برای مصاحبه با دانشگاه‌ها در خرداد سال آینده به دانشگاه ها معرفی می‌شوند و نتیجه نهایی قبولی آنها نیز در نیمه اول شهریور سال ۹۳ اعلام خواهد شد.

تغییر وزن مصاحبه و سوابق تحصیلی از ۵۰ به ۷۰ درصد از دیگر نکاتی بود که خدایی در صحبت‌های خود به آن اشاره و اظهار کرد: سوابق علمی دانشجو شامل سه بخش سوابق پژوهشی، سوابق آموزشی و مصاحبه است که هر کدام به ترتیب ۴۰، ۳۰ و ۳۰ درصد وزن کل سوابق تحصیلی را بر اساس شیوه نامه‌ای که وزارت علوم در حال ابلاغ به دانشگاه‌ها است دربر می گیرند.

وی با اشاره به اینکه آزمون کتبی در واقع نقش غربالگری اولیه دانشجویان متقاضی شرکت در آزمون دکتری را بر عهده دارد خاطر نشان کرد: باید توجه داشت در بحث دکتری تنها بحث سنجش علمی و تستی اطلاعات متقاضی مطرح نیست بلکه لازم است برای پذیرش وی توانایی‌ها، مهارتها و انگیزه وی نیز در نظر گرفته شود.

خدایی درباره ظرفیت پذیرش در آزمون دکتری سال ۹۳ تصریح کرد: در سال گذشته ۱۱ هزار و ۴۰۰ نفر با در نظر گرفتن تکمیل ظرفیت‌ها در دانشگاه‌ها پذیرفته شدند و برای سال جاری نیز دانشگاه‌ها فرصت دارند تا آخر اسفندماه ظرفیت خود را برای پذیرش دانشجوی دکتری اعلام کنند. مطمئنا ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری نسبت به سال گذشته کاهش نخواهد داشت و افزایش نیز پیدا می‌کند. این ظرفیت به صورت کلی پیش از اعلام نتایج اولیه از سوی سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

رییس سازمان سنجش درباره تعداد متقاضیان بورس خارج از کشور در ثبت نام آزمون دکترا تصریح کرد:‌ دانشجویان در رشته‌هایی که اعزام به خارج در آنها مقدور بود در زمان ثبت نام اعلام آمادگی کرده‌اند که تقریبا همه دانشجویان این اعلام آمادگی را انجام داده‌اند اما ظرفیت پذیرش آنها هنوز مشخص نیست و در آینده این مورد نیز اعلام قطعی خواهد شد.

سایت آزمون دکتری : www.PhdAzmoon.Net

عضویت در خبرنامه پی اچ دی آزمون

زمان اعلام نتایج دکتری ۹۳

زمان اعلام نتایج دکتری ۹۳ مشخص شد.

انتخاب رشته دکتری ۹۳

تجربیات شیوه صحیح انتخاب رشته دکتری ۹۳ …. در سایت آزمون دکتری پیگیر باشد.

سوالات مصاحبه آزمون دکتری ۹۳

سوالات مصاحبه آزمون دکتری ۹۳ و نکات مهم موفیت در مصاحبه دکتری دانشگاه ها در ناگفته های مصاحبه دکتری نوشته شده است.

سوالات دکتری ۹۳

دانلود سوالات دکتری ۹۳ دانلود کاملا رایگان سوالات دکتری ۹۳ .
زمان اعلام نتایج دکتری ۹۳ | شیوه انتخاب رشته دکتری ۹۳ | نکات و سوالات مصاحبه آزمون دکتری ۹۳ | ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری اعلام شد| دانلود سوالات دکتری ۹۳ سراسری .