درصورت تضییع حقوق دانشجویان با اعمال سلیقه برخی گروه‌های آموزشی در پذیرش دانشجوی دکتری ، آزمون دکتری اصلاح خواهد شد.
وزیر علوم، ‌ تحقیقات و فناوری گفت: تعدادی از گروه‌های آموزشی برخی از دانشگاه‌ها در پذیرش دانشجوی دکتری اعمال سلیقه می‌کنند این مورد بررسی می‌شود و نتیجه نهایی کنکور دکتری ۹۱ پس از بررسی اعلام می‌شود.
کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نشست خبری در حاشیه برگزاری نشست رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی کشور در دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به ارائه گزارشی درباره نمرات صفر تعدادی از داوطلبان آزمون دکتری ۹۱ گفت: گزارشی به بنده رسیده است که بر اساس آن نمره مصاحبه تعدادی از داوطلبان آزمون دکتری سال ۹۱ صفر اعلام شده است. تعداد این افراد در آزمون دکتری ۹۱ قابل توجه است.
وزیرعلوم ادامه داد: در آزمون دکتری سال ۹۱ نمره مصاحبه دانشگاه‌ها را ضریب ۲ و نمره آزمون را ضریب یک قرار دادیم و در رتبه‌بندی نهایی نمره آزمون دخالت داده شد. در این راستا ۱۵ هزار نفر برای مصاحبه به دانشگاه‌ها معرفی شدند که پس از آمدن نمرات مصاحبه‌ها، گزارش‌های مکتوبی به دست ما رسید که نمره مصاحبه برخی داوطلبان صفر بود که این موضوع مورد اعتراض شدید دانشجویان قرار گرفت که در این زمینه برخی گروه‌های آموزشی و برخی دانشگاه‌ها‌‌ همان اعمال سلیقه‌ای را که قبلا داشتند را در پذیرش دانشجویان دکتری انجام می‌دادند و درواقع در اعلام نتایج نهایی سلیقه اعمال می‌شد تا دانشگاه‌ها بتوانند دانشجویان خودشان رادر دوره دکتری پذیرش کنند.
به گفته وی، با توجه به گزارش‌های رسیده نتایج مصاحبه‌ها مجدد بررسی می‌شود. در صورتی که مشخص شود پذیرش این گونه دانشجو رویه شده است، قطعا تغییراتی در روند پذیرش دانشجوی دکتری لحاظ می‌شود.
وزیر علوم تاکید کرد که این وزارتخانه خواستار عدالت آموزشی است اما اگر برخی از اساتید در گروه‌های مختلف بخواهند فقط دانشجوی خود را پذیرش کنند با آن‌ها برخورد می‌کنیم.

سایت آزمون دکتری : www.PhdAzmoon.Net

 • دانشگاه آزاد اسلامی واحد آبادان – اعلام نتایج کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۱ …

  http://chemkhorramshahr.blogfa.com/post-159.aspx

 • زمان بندی اعلام نتایج آزمون دکتری ۹۱

  http://phdtest.ir/1390/11/زمان-بندی-اعلام-نتایج-آزمون-دکتری-۹۱/

 • نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد آزاد برق ۹۱ / کارنامه

  http://bargharshad.blogfa.com/post/130

 • پذیرش دکتری بدون آزمون

  http://phdtest.ir/1391/03/پذیرش-دکتری-بدون-آزمون/

 • اعتراض به نتایج مصاحبه آزمون دکتری سال ۹۱ از سوی سازمان سنجش | PhD

  http://www.phdl.net/download_1906.html