سایت آزمون دکتری ( PhdAzmoon.Net ) آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۹۲ : رئیس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی شیوه آزمون دکتری دانشگاه آزاد را تشریح کرد.

تستی شدن آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۹۲

رئیس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد در خصوص علت تستی شدن آزمون دکتری دانشگاه آزاد سال ۹۲  در جمع داوطلبانی که پس از برگزاری آزمون دکتری، رئیس واحد علوم و تحقیقات را احاطه کرده بودند، اظهار داشت: من دست تمام مسئولان گذشته مرکز آزمون دانشگاه آزاد را در برگزاری آزمون دکتری می بوسم .سالها بود که تنها یک یا حداکثر دو نفر سوالات تشریحی را طراحی می کردند و به علت سلیقه ای شدن سوالات آزمون دکتری ، تمام پاسخنامه ها را باید همان طراح یا تیمی مشخص تصحیح می کردند که بحث سلیقه و نحوه تصحیح کردن اوراق بسیار سلیقه ای و حساس می شد.

حذف تمرکز از علوم و تحقیقات تهران در آزمون دکتری دانشگاه آزاد

رئیس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به مشکلاتی که هم اکنون پیش روی داوطلبان دکتری وجود دارد، ابراز امیدواری کرد که تمرکز برگزاری آزمون دکتری دانشگاه آزاد از سالهای آینده بیشتر در شهرستانها یا مراکز استانها اعمال شود تا داوطلبان هم مجبور نباشند از راه دور برای شرکت در کنکور به تهران بیایند.
پس از بیان این سخنان دانشجو، داوطلبان بسیاری از این پیشنهاد استقبال کردند، زیرا عمده شرکت کنندگان کنکور دکتری دانشگاه آزاد را داوطلبانی که از شهرستانها به تهران آمده بودند، تشکیل می دادند.

منابع آزمون دکتری دانشگاه آزاد

وی همچنین به تشکیل بانک سوالات کنکور دکتری دانشگاه آزاد اشاره کرد و در این باره، تاکید کرد که تبعیضها و اعمال سلایق در معرفی منابع کنکور به یک سری داوطلبان خاص که استادشان طراح سوالات است از بین خواهد رفت.

قبولی در آزمون دکتری دانشگاه آزاد

دانشجو در جمع داوطلبان کنکور دکتری در این باره به ذکر مثالی پرداخت و گفت: با بررسیهایی که صورت گرفت، مشاهده شد، داوطلبان استادی که طراح سوال بود در آزمون دکتری پذیرفته می شدند، زیرا نکاتی را که استادشان در خصوص منابع آزمون مطرح می کرد، شنیده و از اهمیت مواد آزمون کاملاً مطلع بودند در صورتیکه یک داوطلب شهرستانی از این موارد تا روز برگزاری آزمون بی اطلاع می ماند.
سایت آزمون دکتری : www.PhdAzmoon.Net

عضویت در خبرنامه پی اچ دی آزمون