سایت آزمون دکتری ( PhdAzmoon.Net ) آزمون دکتری 92 سراسری : تغییر وزن آزمون دکتری 92 قطعی نشده است. بررسی این فرآیند در کمیسون آموزش عالی مجلس شورای اسلامی با حضور وزیر علوم ،تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد.

نهایی نبودن ضریب تاثیر مصاحبه آزمون دکتری ۹۲ و سهم سوالات کتبی آزمون دکتری ۹۲

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت:  وزیر علوم و مسئولان سازمان سنجش آموزش کشور برای ارایه توضیح در رابطه با تغییر وزن آزمون دکتری 92 ، یکشنبه 12 آذر در کمیته آموزش عالی مجلس شورای اسلامی حاضر می شوند.
اعضای کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در این زمینه بحث و نظرهایی دارند که در این جلسه اعلام می کنند و بعد از جمع بندی که در این جلسه صورت می گیرد، نتیجه قطعی در مورد تغییر وزن آزمون دکتری ۹۲ اعلام می شود.

لزوم تدوین یک چارچوب مشخص برای مصاحبه از داوطلبان آزمون دکتری برای رسیدگی به اعتراض

دکتر محمدمهدی زاهدی بر لزوم تدوین یک چارچوب مشخص برای مصاحبه از داوطلبان آزمون دکتری نیمه متمرکز در دانشگاه ها تاکید کرد و گفت: اکنون اگر یک داوطلب نسبت به نمره مصاحبه خود اعتراض داشته باشد، موضوع آن گونه که باید قابل پیگیری نیست و نمی‌توان مشخص کرد که بر چه اساس نمره داده شده است.در شرایط کنونی به علت نبود مکانیزم مشخصی برای مصاحبه از داوطلبان آزمون دکتری در دانشگاه‌ها، اغلب به صورت سلیقه‌ای عمل می‌شود و این به دور از عدالت آموزشی است.
زاهدی درمورد این تصمیم وزارت علوم نیز گفت: تاثیر ۵۰ درصدی مصاحبه در آزمون نیمه متمرکز دکتری تاکنون به تصویب کارگروه مربوطه نرسیده و نهایی نشده است.

مجلس پیشنهاد دهد ما اعمال میکنیم.

پیش از این دکتری خدایی در پاسخ به رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص نهایی نبودن ضریب تاثیر مصاحبه آزمون دکتری 92 و سهم سوالات کتبی آزمون دکتری 92 چنین گفته بود: مجلس تا کنون در مورد آزمون دکتری قانونی نداشته و در این رابطه تصمیم گیری خاصی انجام نداده است، با این حال اگر نظری در راستای اصلاح این آزمون داشته باشند مطمئنا وزارت علوم این نظرات را لحاظ خواهد کرد.

سایت آزمون دکتری : www.PhdAzmoon.Net

عضویت در خبرنامه سایت آزمون دکتری