معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری:
مرحله ششم پرداخت پژوهانه دوره دکتری درسال جاری آغاز می شود
مرحله ششم و هفتم اعطای پژوهانه دوره دکتری با اختصاص مبلغ ۲۵ میلیارد تومان امسال آغاز می شود.

معاون علمی وفناوری ریاست جمهوری گفت: مرحله ششم و هفتم اعطای پژوهانه دوره دکتری با اختصاص مبلغ ۲۵ میلیارد تومان امسال آغاز می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، دکتر \’نسرین سلطانخواه\’ روز یکشنبه در یک نشست خبری اظهار داشت:
تاکنون در پنج مرحله پرداخت پژوهانه به دانشجویان دوره دکتری – که از نیمه دوم سال 88 آغاز شده است- 11 هزار و 733 هزار دانشجوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مبلغ 550 میلیارد تومان مورد حمایت قرار گرفته اند.

وی افزود: درسال گذشته پنج هزار و ۳۷ دانشجوی دوره دکتری با ۲۲ میلیارد تومان حمایت شدند.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین اظهار داشت:
طرح پرداخت پژوهانه برای اولین بار در خاور میانه اجرایی شده و پرداخت آن هیچگونه تعهدی برای دانشجویان ایجاد نمی کند.

وی کاهش زمان تحصیل دوره دکترای دانشجویان را یکی از مزایای این طرح دانست و اظهار داشت:
به طور متوسط هر سال تحصیل اضافه دانشجویان دوره دکتری ۵ میلیون تومان هزینه در بر دارد که اعطای پژوهانه انگیزه بیشتری برای دانشجویان ایجاد می کند و با کاهش زمان تحصیل در هزینه ها صرفه جویی می شود.
**بیش از ۵۸ مجله علمی در پایگاه استنادی آی.اس.آی نمایه شدند

سلطانخواه در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در سال ۸۵، ۲۵۰ نشریه در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و نیز ۱۱۰ عنوان مجله علمی در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پایگاه استنادی \’آی .اس .آی\’ ( انستیتو اطلاعات علمی ) نمایه شد و این در حالی است که این تعداد در سال گذشته به ۶۳۰ مجله در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به ۱۹۰ مجله بالغ شد.

وی افزود: همچنین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سال گذشته ۳۹۹ نشریه علمی با اعتباری بالغ بر سه و سه دهم میلیارد تومان به منظور نمایه سازی در پایگاه های استنادی حمایت شد.

سلطانخواه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حمایت از مسابقات علمی دانشجویی اظهار داشت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سال گذشته معادل چهار و هشت دهم میلیارد ریال از برگزیدگان مسابقات علمی و فناوری دانشجویی حمایت کرد که این رقم نسبت به سال قبل از آن (سال ۸۹) دو برابر شده بود.

وی افزود: همچنین تعداد مسابقات علمی و فناورانه در کشور رشد ۲ و نیم برابری داشته و از سوی دیگر تعداد شرکت کنندگان در این مسابقات ۴۰ درصد افزایش یافته است.

سلطانخواه پژوهانه دوره دکتری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری
منبع خبر: http://dolat.ir/NSite/FullStory/News/?Serv=9&Id=214788

ضمنا شما میتوانید: نمونه سوالات دکتری آزاد ۹۱ و سوالات دکتری سراسری ۹۱ + مجموعه سوالات سالهای قبل + جزوات و منابع دکتری آزاد و سراسری + کتب مهم و مکمل دکترا ۱۳۹۲ را از همین سایت خریداری نمایید