طبق هماهنگی به عمل آمده با کالج زبان آکسفورد دانشگاه آزاد، دانشجویان دکتری می توانند مدرک جایگزین آیلتس را ارائه کنند.

با توجه به بند ۳ مصوبه هشتادمین جلسه هیات رئیسه دانشگاه و طبق هماهنگی‌های به عمل آمده با کالج زبان آکسفورد وابسته به واحد آکسفورد در انگلستان، نظر به اینکه دانشجویان دوره های دکتری قبل از فراغت از تحصیل نیازمند ارائه مدرک آزمون IELTS هستند، در صورت تمایل می توانند با ثبت‌نام و شرکت در کلاس های فشرده زبان انگلیسی در کالج زبان آکسفورد (OLC) گواهینامه پایان دوره دریافت و آن را به عنوان جایگزین مدرک IELTS به دانشگاه ارائه کنند.

این دوره، دو ماهه و به صورت فشرده در واحد آکسفورد برگزار می شود و ابتدا یک آزمون با نظارت معاونت بین‌الملل دانشگاه آزاد جهت تعیین سطح زبان انگلیسی از متقاضیان به عمل خواهد آمد.

در صورت پذیرفته شدن در این مرحله و کسب حد نصاب نمره تنها گذراندن دوره دو ماه در واحد آکسفورد لازم است، در غیر اینصورت و بر اساس نمره کسب شده، لازم است حداقل یک دوره دو ماهه نیز علاوه بر دوره فوق در ایران، در محل دانشگاه بگذرانند.

از علاقمندان دعوت به عمل می آید جهت ثبت نام غیر حضوری با دریافت فرم از سایت مربوط به کالج زبان آکسفورد به آدرس www.oxford-languege-college.org.uk مراجعه و فرم را تکمیل کنند و یا با مراجعه حضوری به نماینده کالج زبان آکسفورد مستقر در دفتر معاونت بین الملل دانشگاه آزاد واقع در انتهای بزرگراه شهید ستاری، میدان دانشگاه، بلوار شهدای حصارک، سازمان مرکزی دانشگاه، ساختمان شماره ۲ طبقه ۴ ثبت نام فوق را انجام دهند.

آزمون آیلتس دانشگاه آزاد

مدرک جایگزین آزمون آیلتس دانشگاه آزاد اعلام شد IELTS TEST مدرک زبان دکتری دانشگاه آزاد – زبان آزمون دکتری – منابع زبان دکتری – کلاس زبان IELTS – منابع IELTS :

  • IELTS TEST