سایت آزمون دکتری ( Phd Azmoon.Net ) : روز گذشته عنوان شد حقوق اعضای هیات علمی و مربیان دانشگاه یاسوج که به صورت قانونی مامور به تحصیل در مقطع دکتری بودند از سوی دکتر شاپور رمضانی سرپرست دانشگاه یاسوج قطع شده است .
دکتر شاپور رمضانی در گفتگو با خبرنگار مهر در توضیح این مساله گفت: درحال حاضر یکسری هیات علمی مربی در رشته‌هایی مانند معارف، الهیات، مدرسی معارف اسلامی، علوم دام در دانشگاه یاسوج مشغول به تدریس هستند.
وی ادامه داد: این افراد وقتی استخدام شدند، تعداد زیادی از فارغ التحصیلان دکتری نیز متقاضی هیات علمی در این رشته ها بودند ولی افرادی که دارای مدرک مربی بودند استخدام شدند.
سرپرست دانشگاه یاسوج افزود: وقتی یک هیات علمی مربی، قصد ادامه تحصیل دارد باید دارای شرایطی باشد، یکی از شرایط مامور به تحصیل شدن این است، فردی که مامور به تحصیل می شود باید عضو هیات علمی رسمی آزمایشی دانشگاه باشد و از یک سری شرایط دیگر نیز مانند اینکه سن وی پایین ۴۰ سال باشد و چند مورد دیگر برخوردار باشد.
وی ادامه داد: این افراد که حکم مامور به تحصیل آنها قطع شده و ۴ الی ۵ نفر نیز بیشتر نیستند عضو هیات علمی پیمانی دانشگاه بودند، البته این نکته را نیز باید متذکر شود که براساس قانون عضو هیات علمی پیمانی هم می توانند مامور به تحصیل شود ولی با این شرط که رئیس دانشگاه این افراد را به هیات امنا معرفی کرده و فعالیت آنها توسط هیات امنا تصویب شده باشد ، این درحالی است که حکم مامور به تحصیل بودن این چند نفر در هیات امنا تصویب نشده بود. حال که ما می خواهیم مسیر را به قانون بازگردانیم جو سازی می کنند.
سرپرست دانشگاه یاسوج افزود: من این افراد را خواسته و گفته ام که براساس آیین نامه استخدامی استخدام این افراد به عنوان مامور به تحصیل درست نبوده است و من نیز نمی توانم خارج از روال قانون کار کنم.
رمضانی افزود: به این افراد گفته ام که خود براساس قانون یک راه حل قانونی برای ادامه فعالیت خودشان ارایه دهند ولی از من نخواهند که کار غیر قانونی انجام شده را ادامه دهم.

سایت آزمون دکتری : www.PhdAzmoon.Net

عضویت در خبرنامه پی اچ دی آزمون