با سلام خدمت کاربران گرامی سایت که ما را از ابتدای شروع بکار سایت تا الان همراهی نموده اند. و از همه مهمانان و کاربران ثابت و موقت سایت هم کمال تشکر را داریم.

خبر تهران-کارنامه نهایی آزمون های نیمه متمرکز دکتری و سراسری سال ۱۳۹۰ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور منتشر شد
سازمان سنجش کارنامه نهایی آزمون نیمه متمرکز سال ۱۳۹۰ را در سایت قرار داد.
در آدرس زیر میتوانید مشاهده نمایید:
http://10.10.60.127/FinalWorkBookDoctora
البته در برخی ساعات سایت هنگ میکند و غیر قابل استفاده میشود.
  
قائم مقام سازمان سنجش آموزش کشور روز پنج شنبه اظهار داشت: کارنامه نهایی تمام داوطلبانی که برای انتخاب رشته در کنکور سال ۹۰، مجاز شناخته شده اند بر روی پایگاه اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org قابل مشاهده و دسترسی است.

\’ابراهیم خدایی\’ افزود: کارنامه آن دسته از داوطلبان آزمون دکتری نیمه متمرکز که به صورت چندبرابر ظرفیت به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برای انجام مصاحبه معرفی شدند نیز از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش منتشر شده است.
تعداد ۹۹۵ هزار و ۶۹۱ نفر در آزمون سراسری سال ۹۰ حضور یافتند که به دنبال اعلام نتایج اولیه ، ۹۰۲ هزار و ۸۳۴ نفر از آنها مجاز به انتخاب رشته شناخته شدند و نزدیک به ۷۰ درصد شرکت کنندگان در این آزمون قبول شدند.

نخستین آزمون دکتری به شیوه نیمه متمرکز نیز با حضور ۱۳۰ هزار و ۹۸۰ نفر در تاریخ ۲۵ فروردین ماه ۱۳۹۰ برگزار شد.نزدیک به ۱۵ هزار نفر از دارندگان رتبه های برتر در هر رشته تحصیلی به صورت چندبرابر ظرفیت به دانشگاه ها معرفی شدند که پس از طی مراحل مصاحبه و بررسی سوابق تحصیلی، حدود چهار هزار و ۷۰۰ نفر به عنوان پذیرفته شدگان مقطع دکتری در مهرماه ۹۰ به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور راه یافتند.
با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و تاکید رییس جمهوری ، قرار شده ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری امسال به ۱۰ هزار نفر افزایش یابد که با اعلام ظرفیت از سوی دانشگاه ها و انجام مصاحبه از دارندگان رتبه های بعد از پذیرفته شدگان نهایی، چهار هزار و ۴۰۰ نفر دیگر نیز در مرحله بعد که مهرماه امسال تعیین شده است به جمع پذیرفته شدگان آزمون دکتری نیمه متمرکز خواهند پیوست. 

توضیحات در مورد مشاهده کارنامه:
داوطلبان می توانند با درج مشخصات فردی و یا کارت اعتباری ثبت نام کارنامه خود را مشاهده کنند.
جهت مشاهده کارنامه خود می توانید از یکی از دو روش روبرو استفاده کنید
– در هنگام وارد کردن مشخصات، زبان کی‌برد سیستم خود را تغییر ندهید (کی‌برد سیستم بر روی /En/ باشد.)
– درصورتیکه حروف نام شما جدا ازهم باشند (مانند علی‌رضا) برای نوشتن نام خود از space استفاده کنید (یعنی “علی رضا”)
– جستجو بر اساس همه مشخصات انجام میشود . به جای حرف آ حرف ا را تایپ نمایید . کلید Caps lock باید خاموش باشد. در صورتی که در نام یا نام خانوادگی شما حرف ئ مانند (مائده علائی) وجود دارد برای نوشتن ئ از کلید Shift+S (کلید Shift به همراه S) استفاده نمایید.
موفق باشید 

تعدادی از دیدگاههای ارسالی دوستان درباره کارنامه نهایی آزمون دکترا نیمه متمرکز ۱۳۹۰:
– کاربر مهدی :آزمون دکترای فروردین امسال که بر اساس تخصص دانشجو صورت نگرفت، پس این آزمون نمیتوند معیار سنجش خوبی برای پذیرش دانشجو در رشته های مختلف باشد. بنابراین تاکید بیشتر بر رزومه میباشد. پس بهتر است در مورد تکمیل ظرفیت (اگر اجراشود؟!) اینبار صلاحیت سایر عزیزانی که به مصاحبه دعوت نشدند،از طریق رزومه و توانایی آنها سنجیده شود.چونکه همانطور که دیدیم وبیشتر اساتید اعلام کردند، خیلی از دانشجویان که بسیار بسیار در رشته خود قوی بودند، نتوانستند با سوالات آزمون عمومی دکتراخودشان را به مرحله مصاحبه برانند. کشور ما به متخصص نیاز دارد نه مهندس اطلاعات عمومی!

– الناز :با سلام وخدا قوت . کسانی که در مرحله اول برای مصاحبه دعوت شده بودن بالاترین رتبه را داشتند . بنابراین منطقی وعقلانی آناست که از افرادی که به مصاحبه دعوت شده بودند تکمیل ظرفیت شود . در غیر اینصورت در حق کسانی که بالاترین رتبه های قبولی راداشته اند ظلم بسیار می شود . ضمنا” هم به صرفه تر است و هم سریعتر به نتیجه می رسد. با تشکر

– یعنی میشه سازمان سنجش این جا رو بخونه و به نظر این همه آدم اهمیت بده؟؟؟؟

–  صادق: یه خبر جالب اینکه استادا بیوسیستماتیک جانوری دانشگاه فردوسی مشهد که اینقدر ادعاشون میشه در زمینه بیوسیستماتیک جانوری حرف اول رو تو ایران میزنند و کسی رو غیر از خودشون قبول ندارند امسال کسی رو برای رشته بیوسیستماتیک جانوری قبول کردند که لیسانش زیست گیاهی بوده و فوق لیسانش فیزیولوژی گیاهی. ببینید دانشجو به چه امیدی دیگه بیان تو این رشته امتحان بدن. حاضر شدند که دانشجوی فیزیولوژی گیاهی برای رشته بیوسیتماتیک بگیرند که هیج ارتباطی بین این دو رشته نیستو این دو رشته زمین تا آسمون با هم فرق داره. فقط به این خاطر ایشون رو گرفتند که کارمند دانشگاه هشون بود.واقعا که!! .تازه دو نفر دیگه رو هم گرفتند که قبول شدن شون خیلی جای سوال داره و تازه هنوز دفاع هم نکردند.قبول شدند چون دانشجوی خودشون بوده. اونوقت این همه داوطلب با کلی مقاله و کارای تحقیقاتی باید حیرون و سرگردان باشند.
سوالات برخی از کاربران سایت بعد از مشاهده کارنامه خودشان:
– عدد ۸ توی کارنامه یعنی چی؟
– داخل کارنامه شما “رتبه” قید شده است؟
–  “نمره موسسه”؟
– “سهمیه ثبت نامی آزاد سهمیه قبولی مربی” یعنی چی؟
– داوطلب در سهمیه غیر ثبت نامی پذیرفته شده و رتبه و آخرین رتبه در سهمیه قبولی درج شده است
– همه دانشگاهها نمره موسسه رو زدن جز دانشگاه تهران!!
– کارنامه من فقط ردیف اولش رتبه داره، بقیه اش همه خط تیره اس؟
– کارنامه هیچ کس رتبه نداره؟؟
– کارنامه منم رتبه نداره. همش خط تیره است. جلوی دو تا از انتخابا هم نوشته فاقد شرایط.کسی میدونه یعنی چی؟
– اونایی که نوشته فاقد شرایط مصاحبشو رفته بودید؟؟
– کسی از تاریخ اعلام تکمیل ظرفیت خبری داره؟
– برای من نوشته رتبه ۴ و رتبه ی آخرین فرد قبولی ۲٫ در صورتی که ۴ نفر پذیرش داشته. یعنی چی؟
– برای قبولین هم رتبه نزدن؟
– این چه کارنامه ای که دادن برای من جلوی انتخاب دانشگاه تهران خط تیره است یعنی چی؟ اصلا چرا رتبه ها رو اعلام نکردن؟ عدد ۸جلوی انتخابها چه معنی داره؟
– شما هم (م) از ۵۲، ۴۷ شدید یا نمره کل فرق میکنه؟
– نمره من نوشته شده ۷۱/۴۴ یعنی چی؟
– بالاخره از ۷۰ بوده یا ۱۰۰؟؟
– کسی مبدونه عدد ۷ توی کارنامه نیمه متمرکز ۹۰ معنیش چی هستش؟
– تکمیل ظرفیت بعد از رسیدگی یه اعتراضهاست؟ یعنی بعد از ۳۰ مهر؟!
– اینا که رتبه اعلام نکردن پس مبناشون تو تکمیل ظرفیت چی؟

جواب برخی کاربران به سوالات دیدگاههای دیگر سایت آزمون دکتری:
— اونایی که قبول نشدی نوشته ۸ و اونی رو که قبول شدی جلوش ستاره زده. در ضمن دوتا ستون هم برای رتبه شما و آخرین رتبه قبولی داره که برای من فقط تو ردیفی که قبول شدم رتبه زده برای بقیه خط تیره کشیده. تازه یه ستون هم تحت عنوان نمره موسسه داره که ظاهرا از صد محاسبه شده ولی فقط برای دو تا از انتخابها عدد داره برای دوتا دیگه خط تیره است و برای یکی هم نوشته فاقدشرایط!
— فاقد شرایط فکر میکنم منظورشون این بوده که چون اون دانشگاهو اولویت اول نزدید اصلا پروندتون ببرسی نشده!
— ۲۰% هر رشته سهمیه رزمندگان بوده شاید واسه همین رتبه هارو نزدند!!!
— فقط دانشگاه شاهد که مصاحبش اعتقادی هم بود زده فاقد شرایط بنابراین نتیجه گرفتم گزینش اعتقادیشو رد شدم
— با سلام خدمت همه دوستان . به نظر من با توجه به اتلاف وقت و هزینه، اسامی تکمیل ظرفیت از بین دعوت شدگان به مرحله اول باشه. چون امتیاز بالاتری رو کسب کردن و خیلی ها ۵ انتخاب اولشون دانشگاه های بالا بوده. در صورتی که اگر شانس مصاحبه شدن در انتخاب های پایین ترشون هم داشتن احتمال قبولی بیشتر بود. این که افراد با امتیاز پایین تر وارد این بازی بشن جز پیچیده تر و خسته کننده کردن اون نتیجه ای نداره.
— در هر صورت امسال این قضایا به ضرر خیلی ها شد،برای جبرای آن از این سازمان محترم تقاضا دارم در گزینش تکمیل ظرفیت از افرادیکه به مصاحبه دعوت نشده اند معرفی شوند که حق آنها نیز تضییع نشود.بهرحال آنهایکه در مرحله اول به دانشگاهها معرفی شدند قبلا آزموده شده اند. لطفا این مسایل را در نظر بگیرید.
— نمره دانشگاه: ۶۸٫۰۸  – رتبه:۳ – آخرین رتبه قبولی: ۲ – !!!!!!!! خیلی زور داره!!
— بابا اینا دیگه کین؟!!!! من برای مصاحبه تهران رفتم ولی نمره نزده. تربیت مدرس نرفتم برام نتیجه مردود زده و شریف نرفتم غایب زده.جالب اینکه با ۲ تا ISI که یکیشون ایمپکت ۴ هستش و ۱۰ مقاله داخلی و ۵ سال سابقه تدریس و نمره زبان ۶۷ توی دانشگاه بهشتی بهم نمره ۲۵ دادن.. بابا انصافشونو…فقط نمره زبانم باید ۴٫۷۵ باشه تدریسم هم باید ۵ بشه..تازه ۴ تا طرح ملی هم دارم!!!!!!!! من نمیدونم یعنی اینقد ببو بودم و نمیدونستم!!!!!!!!!
— نمره موسسه احتمالا یعنی نمره دانشگاه مقصدی که شما اونجا مصاحبه کردید.
— دوستان نمره ها از ۱۰۰ حساب شده و به صورت درصده و البته نمره های قبولی برای هر دانشگاه و با توجه به رقابت بقیه داوطلبها، متفاوته. برای مثال تو یه دانشگاه نمره ۵۰ قبول شده و تو یکی نمره ۷۰ هم قبول نشده! در ضمن کد های هفت و هشت و غیره هم باید زیر کارنامتون توضیحش اومده باشه!
مدیر سایت خطاب به بازدیدکنندگان:
> دوستان وبلاگ نویس, خبرگذاری های, سایتهای خبری خصوصی و دولتی خواهشا اخبار و دیدگاههای این سایت در وقتی کپی و پیست مینمایید منبع دیدگاهها را هم قید نمایید. با تشکر مدیر سایت

>  از طرف جمعی کاربران و مهمانان سایت خطاب به مسولین مرتبط با اعلام و ثبت کارنامه نهایی آزمون دکتری نیمه متمرکز ۱۳۹۰، شما کارنامه داوطلبین را اعلام نمودید از این باببت ممنونیم، با اعلام نمودن ارایه کارنامه در سایت سازمان سنجش مشکلات و سوالات داوطلبین را بسیار زیاد نمودید، شما برای اعداد، رتبه، ردیف،خط تیره، نمره موسسات…. شفاف سازی نکرده اید، برخی عنوان نموده اند در زیر کارنامه برخی سوالات جواب داده شده است، و کسی اطلاعات دقیق از محتویات کارنامه خود ندارد، شما در داخل کارنامه میتوانستید این موارد را توضیح دهید یا بعد از بارگذاری کارنامه ها در سایت با درج اطلاعیه ای این موارد را کاملا توضیح دهید.
داوطلبین تا بعد از تعطیلات باید خودشان با گمان و تردید به سوالات همدیگر پاسخ دهند تا جواب صحیح را پیدا کنند یا بعد از تعطیلات روز یکشنبه با مراجعه به سازمان و ارگانهای مرتبط جوابهای خودشان را پیدا نمایند.
بهتر نبود با درج اطلاعیه همه این بخوابی ها و استرس ها را پایان می دادید؟؟؟
با تشکر مدیر سایت

کاربران گرامی بعد از رویت کارنامه لطفا داخل این پست در مورد اطلاعات داخل کارنامه توضیح بدید؟ کارنامه خودتان را برای بررسی در آدرس زیر برای ما ارسال نمایید.بعد از بررسی در هفته اینده داخل سایت نمایش خواهیم داد.

برای ارسال کارنامه خود به آدرس سامانه : http://workbook.phdazmoon.net   (سامانه جمع آوری کارنامه داوطلبان آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۱۳۹۰ ) مراجعه نمایید. و بر روی ارسال کارنامه کلیک کنید . ( هیچ نیازی به ثبت نام در سامانه نیست! بلکه برای سهولت داوطلبان پس از ارسال کارنامه سیستم به طور خودکار یک اکانت در سامانه برای شما درست می کند و پسورد آن را به ایمیلتان می فرستد تا بتوانید آن را از سایت ما پیگیری نمایید).