سایت‌‌آزمون‌دکتری‌ ( www.PhdAzmoon.Net )  : به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه شاخص پژوه، جلسه شورای پژوهشی پژوهشگاه شاخص پژوه صبح امروز چهارشنبه دوم دی ماه ۹۴ با حضور روسای پژوهشکده ها، اساتید و جمعی از مدیران این پژوهشگاه برگزار شد.

رئیس پژوهشگاه شاخص پژوه در این جلسه، بر ضرورت گرامی داشت هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی(۳۰ آذر لغایت ۶دی ماه) تاکید کرد و گفت: کلیه فعالیتهای علمی و پژوهشی و انتشاراتی پژوهشگاه مهندسی بحران های طبیعی شاخص پژوه در طول سالهای اخیر همچون انجام طرحهای مطالعاتی در حوزه های مختلف، تربیت دانشجویان و پژوهشگران برتر و انتشار قریب به ۲۰۰ کتاب در این حوزه موید این مطلب است که این پژوهشگاه نقش خود در مهندسی پیش و پس از بحران های طبیعی را به خوبی به انجام رسانده است.

راه اندازی دفتر تحقیق، نشر و ترویج فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه علم و فناوری

دکتر امیر محمود زاده راه اندازی دفتر تحقیق، نشر و ترویج فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه علم و فناوری را گامی بزرگ برای ترسیم دور نمای صحیح آموزش عالی کشور برشمرد و گفت: کمیته های مختلفی در این دفتر راه اندازی شده که انشالله در آینده نزدیک شاهد خروجی های پژوهشی و فعالیتهای هنری و ترویجی این دفتر خواهیم بود.
وی در ادامه پژوهش محوری، ارتباط معنادار صنعت با دانشگاه و صادرات پژوهش را از جمله موارد مورد تاکید مقام معظم رهبری در حوزه علم و فناوری خواند و ادامه داد: امیدوار هستیم با نصب العین قرار دادن فرمایشات مقام معظم رهبری، گامهای گسترده ای در زمینه توسعه علم و دانش مطابق با الگوی ایرانی و اسلامی و منطبق با سیاستهای ابلاغی ایشان برداریم.
رئیس پژوهشگاه شاخص پژوه از آمادگی پژوهشگاه شاخص پژوه در خصوص انجام فعالیتهای پژوهشی در حوزه بحران های طبیعی، کارآفرینی و آینده پژوهی خبر داد و گفت: پژوهشگاه شاخص پژوه با برخورداری از کادر علمی و پژوهشی توانمند و برترین اساتید دانشگاه در حوزه های مرتبط، مطالعات مطلوبی در زمینه های یاد شده به سرانجام رسانده و آماده همکاری با تمامی نهادها است.

کیفیت آموزش در پژوهشگاه شاخص پژوه

کیفیت آموزش در این پژوهشگاه را متناسب با استاندارهای وزارت علوم و منطبق با دانشگاه ها و پژوهشکده های برتر جهان برشمرد و گفت: سخت گیری های اعمال شده به دانشجویان در خصوص حضور دائم در پژوهشگاه و همچنین ضرورت کسب مدارک زبان انگلیسی صرفا برای اعتبار بخشی به مدارک علمی دانشجویان بوده و امیدواریم این سخت گیری ها به افزایش کیفیت در آموزش عالی و پژوهشگاه بینجامد.
دکتر امیر محمود زاده بر ضرورت ارتباط با دانشگاه ها و پژوهشگاه های برتر بین المللی به منظور کسب تجربیات و دانش تخصصی در حوزه های مختلف و به ویژه روشهای آموزش و پژوهش و تحقیق تاکید کرد و گفت: افزایش مناسبات فی مابین دانشگاه ها و پژوهشکده های داخلی با همتایان خود در خارج از کشور متناسب با ضوابط و قوانین داخلی کشور، نقش و تاثی شگرفی در توسعه فعالیتهای آموزشی خواهد داشت.
وی اجرای برنامه های هفته پژوهش در این پژوهشگاه را فرصت مغتنمی برای معرفی خدمات آموزشی، پژوهشی و اجرایی ارائه شده در این پژوهشگاه دانست و خاطرنشان کرد: خدمات پژوهشگاه شاخص پژوه سند مطلوبی از اعتماد آموزش عالی کشور به پژوهشگاه ها است.