پی اچ دی آزمون ( Phd Azmoon.Net ) آزمون کارشناسی ارشد ۹۲ : مشاور ارشد رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: با توجه به ظرفیت پذیرش و تعداد افرادی که انتخاب رشته انجام داده‌اند ، می‌توان گفت بیش از ۳۴ درصد انتخاب رشته کنندگان در دانشگاه‌های کشور پذیرش می‌شوند.
حسین توکلی مشاور ارشد رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با اعلام انتشار اسامی پذیرفته‌شدگان آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۲ گفت: در آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد سال ۹۲ ، تعداد ۸۹۶ هزار و ۱۲۵ نفر ثبت‌ نام کردند که از این تعداد ۴۵۸ هزار و ۸۰۱ نفر زن و ۴۳۷ هزار و ۳۲۴ نفر مرد بودند.
وی افزود: این آمار نسبت به داوطلبان ثبت‌ نام کننده در سال ۹۱ تعداد ۳۴ هزار و ۹۰ نفر کمتر است.
توکلی در ادامه خاطرنشان کرد: از تعداد ۸۹۶ هزار و ۱۲۵ داوطلب ثبت‌ نام کننده برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ۹۲ ، تعداد ۹۰ هزار و ۵۸ داوطلب علاقه‌مندی خود را به رشته امتحانی دوم نیز علاوه بر رشته امتحانی اول اعلام کرده بودند.
مشاور ارشد رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: بر اساس برنامه زمانی آزمون کارشناسی ارشد ۹۲ در صبح و بعدازظهر روزهای ۱۸ ، ۱۹ و ۲۰ بهمن ماه سال ۹۱ در ۲۴ شهرستان مختلف کشور برگزار شد که از تعداد ۸۹۶ هزار و ۱۲۵ داوطلب ، تعداد ۷۴۱ هزار و ۲۳۲ داوطلب در جلسه آزمون حاضر و تعداد ۱۵۴ هزار و ۸۹۳ داوطلب نیز در آزمون غایب بوده‌اند.
وی افزود: به عبارت دیگر ۷۲/۸۲ درصد از ثبت‌ نام کنندگان در جلسه آزمون کارشناسی ارشد ۹۲ حاضر و ۲۸/۱۷ درصد از داوطلبان در این آزمون غایب بوده‌اند.
توکلی در ادامه تصریح کرد: از تعداد ۷۴۱ هزار و ۲۳۲ داوطلب ، مجاز به انتخاب رشته شدند که از تعداد کل داوطلبان مجاز به انتخاب رشته ، ۲۹۰ هزار و ۴ نفر اقدام به انتخاب رشته کرده و ۷۲ هزار و ۹۳۴ نفر اقدامی برای انتخاب رشته انجام نداده‌‌اند.
مشاور ارشد رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به میزان ظرفیت‌ های پذیرش دوره کارشناسی ارشد ۹۲ ، گفت: ظرفیت پذیرش در این دوره‌ ۱۰۰ هزار و ۱۰۶ نفر است که این ظرفیت نسبت به ظرفیت سال ۹۱ بیش از ۱۷ درصد افزایش داشته است.
وی در توضیح جزئیات ظرفیت‌های دوره کارشناسی ارشد سال ۹۲ تاکید کرد: از ظرفیت ۱۰۰ هزار و ۱۰۶ نفری دوره کارشناسی ارشد سال ۹۲ ، ظرفیت ۳۹ هزار و ۳۸۵ ظرفیت مربوط به دوره‌های روزانه ، ۱۶ هزار و ۹۸۰ ظرفیت مربوط به دوره‌های نوبت دوم ، ۳ هزار و ۹۵۰ ظرفیت برای دوره‌های نیمه متمرکز و ۱۴ هزار و ۸۳۷ ظرفیت برای دانشگاه‌های پیام نور است.
توکلی افزود: همچنین ظرفیت ۹ هزار و ۶۱۰ ظرفیت برای مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و ۱۳ هزار و ۲۲۵ ظرفیت برای پردیس‌های خودگردان دانشگاه‌ها و ۵ هزار و ۶۷۰ ظرفیت برای دوره‌های مجازی در نظر گرفته شده است.
مشاور ارشد رئیس سازمان سنجش تاکید کرد: اسامی قبول‌شدگان در این دوره‌ها تا روز چهارشنبه ۶ شهریور ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می‌شود و پذیرفته شدگان ضرورت دارد بر اساس شرایط و ضوابط قید شده در اطلاعیه‌ای که به همراه فهرست اسامی در سایت سازمان منتشر می‌شود نسبت به ثبت‌ نام اقدام کنند.
وی افزود: پذیرفته شدگان باید با در دست داشتن مدارک لازم برای ثبت‌ نام در یکی از روزهای ۹ ، ۱۰ و ۱۱ شهریور ماه برای ثبت‌ نام به دانشگاه‌های مورد نظر مراجعه کنند.
توکلی خاطرنشان کرد: به پذیرفته شدگان اکیدا توصیه می‌شود قبل از مراجعه به دانشگاه‌ها برای ثبت‌ نام ، به سایت دانشگاه‌های پذیرفته شده مراجعه و چنانچه دانشگاه‌های مذکور برنامه زمانی غیر از این داشته باشند ، بر اساس برنامه اعلام شده دانشگاه‌ها اقدام کنند.
مشاور ارشد رئیس سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد: با توجه به ظرفیت پذیرش و تعداد کسانی که انتخاب رشته انجام داده‌اند می‌توان گفت بیش از ۳۴ درصد انتخاب رشته کنندگان در ردیف قبول شدگان قرار می‌گیرند.

نتایج کارشناسی ارشد ۹۶ دانشگاه آزاد و سراسری

پی اچ دی آزمون : www.PhdAzmoon.Net

عضویت در خبرنامه پی اچ دی آزمون