معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی از اجرای طرح ممیزی رشته در سراسر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی از هفته آینده خبر داد.

دکتر حسین زاده لطفی معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در پاسخ به افزایش حقوق اعضای هیات علمی و ایجاد عدالت آموزشی گفت: توسعه تحصیلات تکمیلی از سال گذشته با حمایت های دکتر میرزاده شروع شد و در راستای ایجاد عدالت آموزشی در واحدهای غیر مراکز استان که شرایط لازم چون داشتن استاد برخوردار بودند، رشته های تحصیلات تکمیلی توسعه داده شده است.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی همچنین از اجرای طرح ممیزی رشته در سراسر واحد های دانشگاه آزاد اسلامی از هفته آینده خبر داد.

وی درباره طرح پایه تشویقی اعضای هیات علمی گفت: متاسفانه طرح پایه تشویقی اعضای هیات علمی تا کنون در دانشگاه وجود نداشته است اما تا دو ماه آینده آیین نامه ای شامل طرح پایه تشویقی و رکود علمی اساتید ابلاغ خواهد شد.

حسین زاده لطفی گفت: متاسفانه ۴ سال است که تبدیل وضعیت اساتید صورت نگرفته و حدود ۱۳ هزار پرونده در این خصوص وجود دارد که تا یک ماه آینده بررسی آنها شروع خواهد شد. اشتغال فارغ التحصیلان، ایجاد عدالت آموزشی، وام اعضای هیات علمی، توسعه رشته های پرجاذبه در استان ها، توسعه تحصیلات تکمیلی، تخصیص امتیاز به فعالان تشکل های دانشجویی برای ادامه تحصیل، صدور بخشنامه در خصوص توسعه و ترویج ارزش های اسلامی، افزایش حقوق اعضای هیات علمی و … از مواردی بود که در این جلسه از سوی دانشجویان و اعضای هیات علمی مطرح شد.

دکتر میرزاده در این دیدار با اشاره به اجرای طرح تجمیع ۳ که طرحی در راستای کاهش فرآیندها است، گفت: این طرح با هدف بازنگری در فرآیندها و چابکسازی سازمانی و با مشورت همکاران انجام خواهد شد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی همچنین از ساماندهی طرح یکپارچه سازی کتابخانه ها و پایان نامه های دانشجویان خبر داد و گفت: با اجرای این طرح بیش از ۵۰۰ هزار پایان نامه دانشجویی دردسترس همگان قرار می گیرد که نرم افزار این طرح درحال آماده سازی است.

وی همچنین بر فعال کردن کانون های عترت و قران تاکید کرد و گفت: متاسفانه در مفاهیم و آموزه های قرانی در بسیاری از امور و فعالیت های ما مهجور مانده است و همین امر یکی از دلایل اصلی توسعه نیافتگی ما به شمار می رود.

همچنین در ادامه دکتر علوی فاضل رییس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی نیز در خصوص توسعه تحصیلات تکمیلی خاطر نشان کرد: در استان همدان از سال ۹۲ تا کنون حرکت چشمگیری در این باره صورت گرفته به گونه ای که در سال ۹۲ تعداد رشته های کارشناسی ارشد ۵۷ رشته و در مقطع دکترا ۳ رشته محل وجود داشت اما اکنون با رایزنی های انجام شده مجوز ۲۹ رشته محل دکترا و ۱۲۱ رشته محل کارشناسی ارشد برای این استان اخذ شده که امیدواریم تا بهمن ماه اقدام به جذب دانشجو کنیم.

رییس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این رشد قابل توجه قطعا یک برگ برنده برای این استان محسوب می شود. از سوی دیگر عدالت آموزشی نیز از این طریق ایجاد خواهد شد چرا که تا سال ۹۲ حدود ۷۰ درصد از رشته محل های دکترا و ارشد در تهران وجود داشت.

مهندس محسن هاشمی نیز گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با یک میلیون و ۷۰۰ هزار دانشجو و ۱۰۰ هزار نفر پرسنل، بزرگ‌ترین دانشگاه حضوری جهان فرض می‌شود و به همین دلیل گردهمایی‌ها رؤسای دانشگاه‌ها برای اخذ تصمی%۸امAن ۰ها بر۸۸۸فزاان %۸ محندس AA هث۱ا۹D8 AAFر بسی%۷ه آزاد اسلامی نیز در خصفایEبر دءیقحی اس؆غیEب%D 0هC بحسو۸خذ ت%Bاه آزاد اسلامی همچنین %Bاه ینCهآ سوجٍ D9 آ%DیAD8%8نٍ D9Fر اسطCک مA8راه zF و %۱ خغ۷ رهای صورت گرفته پس از فعال شدن رشته پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی همدان، احداث بیمارستان در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار مترمربع پروژه نیمه‌کاره از ابتدای مدیریت جدید دکتر میرزاده تاکنون یک میلیون و ۵۰۰ هزار مترمربع تمام شده، ادامه داد: واحدهایی که هنوز سرانه استاندارد ۱۰ متر برای هر دانشجو را نتوانستند محقق کنند، باید توسعه یابند.

دکتر واشقانی فراهانی: دانشجویان با کسب مهارت های لازم باید توانایی کارآفرینی را داشته باشند

دکتر ابراهیم واشقانی فراهانی معاون پژوهشی دانشگاه نیز گفت: اشتغالزایی وظیفه دانشگاه ها نیست، بلکه خود دانشجویان با کسب مهارت های لازم باید توانایی کارآفرینی را داشته باشند.

وی همچنین از اعضای هیات علمی خواست تا در راستای نهادینه کردن فرهنگ کارآفرینی و آموزش اشتغالزایی به دانشجویان اقدام کنند.

معاون پژوهشی دانشگاه در خصوص حمایت از نشریات علمی نیز گفت: با افزایش حق الزحمه تحریریه و هم کادر فنی سعی کرده ایم از تولید نشریات حمایت کنیم.

واحد همدان می تواند به قطب گردشگری دانشگاهی تبدیل شود

دکتر طه هاشمی معاون فرهنگی دانشجویی نیز در این دیدار ضمن قدردانی از واحد همدان به خاطر تاسیس موزه مردم شناسی و اجرای طرح ماندگار فرهنگی گفت: اردوهای دانشجویی در زمان دکتر میرزاده جهت دار و توجیهی شده است، به عنوان مثال “راهیان نور”، اردوی “از خمین تا جماران” با هدف آموزش وصیت نامه امام(ره) از جمله اردوهای در حال برگزاری است.

دکتر هاشمی با اشاره به ظرفیت های استان همدان گفت: واحد همدان می تواند به قطب گردشگری دانشگاهی تبدیل شود به این معنا که بسیاری از اردوهای فرهنگی، تاریخی و علمی می تواند در این شهر برگزار شود.

قدمیاری مدیر کل تشکل های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی با صدور بخشنامه در بحث ساماندهی و هماهنگ کردن اردوهای راهیان نور یکی از دانشگاه های پیشتاز است.

وی همچنین از تدوین بخشنامه هیات های مذهبی درخصوص فعالیت در ایام محرم و صفر و برگزاری آیین تجلیل برای اولین بار از فعالان دانشجویی در ایام محرم در بخش های مختلف مانند شعر، عکس و … خبر داد.

به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در پایان این مراسم، از سوی تشکل های دانشجویی لوح تقدیری به دکتر میرزاده اهدا شد.