سایت آزمون دکتری ( Phd Azmoon.Net ) کارشناسی ارشد بدون کنکور ۹۲-۹۳ : رییس پردیس بین‌الملل دانشگاه علوم‌وفنون دریایی خرمشهر درباره احتساب هزینه‌های پایان‌نامه‌های دانشجویان با شهریه‌ تحصیلی آن‌ها، گفت: مکاتبات و تلاش‌هایی برای تقبل هزینه‌ پایان‌نامه‌ها از سوی دانشگاه، انجام شده‌ است که نتیجه نهایی آن تا مهرماه مشخص می‌شود.
دکتر محمدعلی سالاری علی‌آبادی با بیان این‌که احتساب هزینه‌های آزمایشگاهی در شهریه تحصیلی دانشجویان یا پرداخت هزینه‌ها به‌ صورت جداگانه منوط به تصمیم هیأت امنای دانشگاه است، اظهارداشت: تا کنون پیگیری‌هایی انجام شده است که دانشجویان به جز شهریه ترم تحصیلی هزینه دیگری برای انجام آنالیز‌ها و دیگر هزینه‌های پایان‌نامه پرداخت نکنند، اما هنوز نتیجه نهایی آن مشخص نشده‌ است.
وی با بیان اینکه نخستین دوره پذیرش دانشجو در پردیس بین‌الملل این دانشگاه، بهمن‌ماه 90 با پذیرش 90 دانشجو در مقطع کارشناسی‌ارشد آغاز شد، خاطرنشان کرد: هنوز هیچ دانشجویی از این واحد دانشگاهی فارغ‌التحصیل نشده‌ است و مکاتبات برای تقبل هزینه‌ها از سوی دانشگاه در حال انجام است.
رییس پردیس بین‌الملل دانشگاه علوم‌وفنون دریایی خرمشهر با بیان اینکه تصمیم‌گیری درباره شهریه تحصیلی و دیگر موارد آموزشی‌ و پژوهشی دانشجویان توسط هیأت امنای دانشگاه انجام می‌شود، افزود: البته تقریبأ هیأت امنای دانشگاه‌ها مصوبات مشابهی دارند، اما هنوز درباره این‌که شهریه تحصیلی دانشجویان در ترم آخر برای هزینه‌های پایا‌ن‌نامه‌ آن‌ ها لحاظ شود یا تنها شهریه آموزشی محسوب شود، تصمیمی اتخاذ نشده‌است.
سالاری با بیان این‌که تجهیزات و امکانات آزمایشگاهی دانشگاه برای انجام همه آزمایشات موردنیاز پایان‌نامه‌ها کافی نیست، تصریح کرد: این مسئله در بسیاری از دانشگاه‌ها وجود دارد و دانشجویان برای انجام آزمایشات موردنیاز پایان‌نامه خود به شرکت‌ها و مؤسسات خصوصی مراجعه می‌کنند.
وی افزود: همچنین در حال حاضر حدود ۹۰ دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و ۱۰ دانشجو در مقطع دکتری در این واحد مشغول به تحصیل هستند که ۶۰ دانشجو در مقطع کارشناسی‌ارشد بورسیه بنیاد مستضعفان می‌باشند و هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند.

پی اچ دی آزمون : www.PhdAzmoon.Net

عضویت در خبرنامه  پی اچ دی آزمون