سایت‌‌آزمون‌دکتری‌ ( www.PhdAzmoon.Net ) : معاون آموزشی وزیر علوم،تحقیقات و فناوری از تعیین شهریه دوره‌های شبانه و پردیس‌ها توسط هیات امنای دانشگاه و بررسی و تصویب آن توسط وزارت علوم خبر داد.

تعیین شهریه دکتری

دکتر مجتبی شریعتی نیاسر با بیان اینکه تعیین شهریه دانشگاه‌ها توسط هیات امنای دانشگاه‌ها صورت می‌گیرد،توضیح داد: برای جلوگیری از خارج از نرم عمل کردن هیات امنا در این زمینه،هیات امنای دانشگاه‌ها باید میزان شهریه را تعیین کرده، در یک بازه زمانی مشخص اعلام کنند تا نظر هیات امنا مورد بررسی قرار گیرد و متناسب با شاخص‌ها تصویب شود.

وی با تاکید بر اینکه شهریه دوره‌ های شبانه و پردیس‌ها بر اساس مصوبات هیات‌های امنا تعیین می شود،اظهار کرد:درحال حاضر کف و سقفی برای آن مشخص نکرده‌ایم و اکنون بیشتر تمرکز بر روی شهریه دانشگاه‌های دولتی یا همان دوره شبانه است.

معاون آموزشی وزیر علوم ادامه داد:تاکنون تعداد قابل توجهی از دانشگاه‌ها میزان افزایش شهریه خود را اعلام کرده‌اند،برخی از دانشگاه‌ها تا سقف ۱۵ درصد، برخی ۲۰ درصد و برخی ۲۵ درصد اعلام نظر کرده‌اند، درمورد دانشگاه‌هایی که در بازه زمانی مشخص شده، اعلام نظر نکرده‌اند کف را میانگین ۲۰ درصد، اعلام کرده‌ایم و چون در بازه زمانی مشخص شده، اعلام نظر نکرده‌اند، ناگزیرند تصمیم ستاد را اجرایی کنند.

شریعتی در ادامه درمورد شهریه موسسات غیرانتفاعی نیز توضیح داد: آیین نامه‌ها و ضوابط موجود درمورد شهریه موسسات غیر انتفاعی تا کنون به صورت پراکنده بوده و موسسات غیر انتفاعی به تناسب تشخیص خود میزان شهریه را مشخص می‌کردند.اقدامی که وزارت علوم در این راستا انجام داد این بود که آیین نامه متمرکزی تدوین شد و به همه موسسات غیردولتی ابلاغ شد که بر اساس این آیین‌نامه برخورد سلیقه‌ای با تعیین شهریه حذف می‌شود و مرجع تصمیم گیری هیات‌های امنا هستند که باید متناسب با شرایط میزان شهریه را تعیین کنند اما کف و سقف آن بین ۱۵ تا ۲۵ درصد است.

 

سایت آزمون دکتری : www.PhdAzmoon.Net

عضویت در خبرنامه پی اچ دی آزمون

شهریه دکتری

شهریه دکتری پردیس دانشگاه ها ، شهریه دکتری شبانه و شهریه دکتری غیر انتفاعی | افزایش شهریه دکتری | سقف شهریه دکتری | شهریه ثابت و متغییر دکتری ۹۴ ۹۵