سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – نحوه سنجش و پذیرش دانشجوی دکتری : با تصویب مجلس ، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بدون حق رای در شورای سنجش و پذیرش دانشجو عضویت داشته و این شورا موظف به رعایت سیاست‌های کلی نظام و مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی شد.

نحوه سنجش و پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه ها

به گزارش پی اچ دی آزمون ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه امروز سه‌شنبه ۱۸ اسفند مواد اعاده‌شده از سوی شورای نگهبان در طرح سنجش و پژوهش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور را به بحث گذاشتند.

نمایندگان مجلس ماده ۲ این طرح را جهت تامین نظر شورای نگهبان بدین ترتیب اصلاح کردند که:

« برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر نحوه سنجش و پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی به شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها واگذار می‌شود.»

وکلای ملت از رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یکی از اعضای شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها حق رای را سلب کردند.

همچنین تبصره‌ای به ماده ۲ الحاق می‌شود که براساس آن شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها موظف می‌شوند در اجرای این قانون سیاست‌های کلی نظام ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی را رعایت کند. به علاوه با رای نمایندگان و جهت تامین نظر شورای نگهبان تصمیم‌گیری در سایر موارد مربوط به سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی از حوزه وظایف و اختیارات شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی خارج شد.