سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – ثبت نام و برگزاری آزمون دکتری ۹۷ تغییر کرد. برگزاری یک آزمون دکتری در امسال برای پذیرش دانشجوی دکتری در سال تحصیلی ۹۷ خبری بود که رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد.

زمان برگزاری آزمون دکتری 96 آبان 95 اسفند فروردین

زمان برگزاری آزمون دکتری ۹۷

زمان برگزاری آزمون دکتری ۹۷

آزمون دکتری سراسری ۹۷ و آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۹۷ با هم تجمیع شدند و از این پس تمامی متقاضیان ورود به دوره دکتری در کلیه رشته ­های مصوب دفتر گسترش آموزش عالی اعم از دانشگاه­ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی باید در آزمون ورودی دوره­ های دکتری (Ph.D) ثبت نام و شرکت کنند.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: زمان برگزاری آزمون دکترای سال ۹۷ مشخص شده است و از ۱۶ آذر آغاز می شود و به زودی از طریق شورای سنجش و پذیرش دانشجو ابلاغ می‌شود.

منابع آزمون دکتری ۹۷

بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی مواد امتحانی – منابع آزمون دکتری (Ph.D) سال ۱۳۹۷ الف) آزمون زبان با ضریب (۱)، ب) آزمون استعداد تحصیلی با ضریب (۱)، ج) آزمون دروس تخصصی در سطح کارشناسی یا کارشناسی ارشد با ضریب (۴) خواهد بود.

زمان ثبت نام آزمون دکتری ۹۷

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور افزود: بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده، ثبت نام آزمون دکتری ۹۷ دانشگاه آزاد و دانشگاه های دولتی سراسری احتمالا از روز ۱۶ آذر شروع خواهد شد

مهلت ثبت نام آزمون دکتری ۹۶

زمان و مهلت ثبت نام آزمون دکتری ۹۶ در ۲۱ آذرماه به پایان می رسد. مهلت ثبت نام آزمون دکتری ۹۶ تمدید شد. مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از تمدید مهلت ثبت نام آزمون دکتری ۹۶ خبر داده و گفت: داوطلبان تا ساعت ۲۴ روز سه‌شنبه ۳۰ آذرماه سال ۹۵ فرصت دارند برای ثبت نام دکتری ۹۶ اقدام کنند.لینک خبر: مهلت ثبت نام آزمون دکتری ۹۶ تمدید شد آخرین فرصت ثبت نام دکتری ۹۶

زمان برگزاری آزمون دکتری ۹۶

زمان برگزاری آزمون دکتری ۹۶ روز ۶ اسفند ماه ۱۳۹۵ تعین شده است.

لینک خبر قبلی در خصوص زمان ثبت نام و برگزاری آزمون دکتری

با توجه به این که آزمون دکتری در سال‌های اخیر با تغییراتی رو به روست که این مسئله سبب شده است تا داوطلبان آزمون دکتری با ابهام رو به رو باشند.

خبر قبلی در خصوص آزمون دکتری ۹۶ :

یکی از سوالاتی که برای داوطلبان آزمون دکتری پیش آمده زمان برگزاری آزمون دکتری ۹۶ است که حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، گفت: زمان برگزاری آزمون دکترای سال ۹۶ هنوز مشخص نشده و به زودی در جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مشخص و ابلاغ می‌شود.

وی در رابطه با چگونگی برگزاری آزمون دکتری در سال ۹۶ گفت: برای پذیرش سال آینده یک آزمون برگزار می‌‌کنیم ولی هنوز مشخص نیست که این آزمون اواخر سال یا اوایل سال برگزار شود.

توکلی با بیان اینکه آزمون به صورت متمرکز برگزار می‌شود، گفت: به زودی مواد امتحانی آزمون‌ها اعلام می‌شود.

چگونگی برگزاری آزمون دکتری در سال ۹۶

مشاور عالی رئیس‌ سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: پس از برگزاری آزمون داوطلبان در مرحله بعدی برای مصاحبه و ارزیابی پژوهشی به دانشگاه‌ها معرفی می‌شوند و آزمون‌ مانند سال ۹۴ برگزار می‌‌شود.