سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – زمان انتخاب رشته دکتری آزاد ۹۵ اعلام شد. ثبت نام انتخاب رشته مرحله تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۹۵ از ساعت ۱۴ روز شنبه ۱۰ مهر شروع می شود. چه کسانی می توانند در تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد ثبت نام نمایند؟ و نحوه ثبت نام  انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری آزاد ۹۵ را در ادامه بخوانید.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی زمان تکمیل ظرفیت مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی این دانشگاه را اعلام کرد.

دکتر فرهاد حسین زاده لطفی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی زمان تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد سال ۹۵ را اعلام کرد.
طبق گفته دکتر حسین زاده لطفی ، با مصوبه هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی مقرر شد انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد ۹۵ از ساعت ۱۴ روز شنبه ۱۰ تا روز سه‌شنبه ۱۳ مهرماه فقط برای داوطلبانی که در جلسه مصاحبه دکتری رشته خود حضور داشته اند در سایت www.azmoon.org انجام می شود و نتایج تکمیل ظرفیت ئکتری دانشگاه آزاد ۹۵ روز شنبه ۱۷ مهر ۹۵ اعلام می شود.

شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت دکتری آزاد ۹۵

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی ، کلیه داوطلبانی که در آزمون دکتری دانشگاه آزاد اسلامی شرکت کرده و دعوت به مصاحبه شدند می توانند متناسب با رشته و گرایشی که مصاحبه شده اند و همچنین داوطلبان حاضر در جلسه آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۵ می توانند متناسب با مجموعه امتحانی که در آن شرکت کرده اند به سامانه این مرکز به نشانی www.azmoon.org مراجعه کنند.

امکان ویرایش رشته / محل های انتخابی تا پایان مدت زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد برای داوطلبان فراهم است.

اسامی پذیرفته شدگان روز شنبه ۱۷ مهر ماه اعلام خواهد شد پذیرفته شدگان می توانند بعد از اعلام نتایج جهت ثبت نام به واحددانشگاهی محل پذیرش مراجعه کنند.

زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد ۹۵

به گفته دکتر حسین زاده لطفی کسانی که در اعلام اولیه نتایج نیز قبول شده اند و حتی در واحدهای محل پذیرش نیز ثبت نام کرده باشند، می توانند در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد شرکت کنند. نتایج انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد و دکتری انشگاه آزاد اسلامی، هفته آینده اعلام می شود.

اسامی پذیرفته شدگان روز شنبه ۱۷ مهر ماه اعلام خواهد شد پذیرفته شدگان می توانند بعد از زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد ۹۵ جهت ثبت نام به واحددانشگاهی محل پذیرش مراجعه کنند.

حسین‌زاده لطفی درباره پذیرش رشته محل‌های دکتری گفت: «خوشبختانه مصاحبه در رشته های دکتری به اندازه کافی انجام شده و بعد از تکمیل ظرفیت نتایج نهایی بلافاصله اعلام می‌شود.»

اعتبار مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد ۹۵ ؟!

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه هیچ داوطلبی با مجموع وزنی نمرات خام منفی و صفر، به مصاحبه دکتری دعوت نشده، گفت: ‌برای ارتقای کیفیت در دانشگاه آزاد اسلامی تمامی پذیرفته شدگان در دروسی که نتوانسته اند حداقل ۳۳/۳۳درصد نمره دروس آزمون را کسب کنند، باید دروس جبران را از ۴ تا ۱۰ واحد درسی بگذرانند.

وی با بیان اینکه تاکنون کمتر از ۱۰درصد کل داوطلبان دوره دکتری تخصصی پذیرفته و ثبت نام شده اند، اظهار داشت: دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد اسلامی تا قبل از امتحان جامع باید نمره قبولی در آزمون های تافل، آیلتس، MSRT و یا آزمون EPT را کسب کنند.

حسین زاده لطفی تأکید کرد: اساساً در مقطع دکتری در کشورهای پیشرفته دنیا نیز آزمون ملاک نیست و فعالیت های پژوهشی داوطلب و توانمندی او برای پژوهش و تولید علمی، ملاک ارزیابی است.

وی ابراز امیدواری کرد: با جذب بیش از ۱۱ هزار عضو هیأت علمی در سالهای اخیر، دانشگاه آزاد اسلامی به توسعه کیفیت کمک شایانی کرده باشد.

نحوه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد

حق شرکت در تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد برای تمامی است که در مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه آزاد شرکت کرده اند. پس با علم به این موضوع و با مشاهده لیست رشته محل های اعلام شده در تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد می توانید صرفا به ترتیب علاقه در رشته محل های مورد نظرتان انتخاب رشته کنید. دقت کنید از آنجایی که در تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد تعداد انتخاب ها محدود است حتما رشته محل هایی را انتخاب کنید که فاصله نمره کل نهایی ( تراز ) شما با نمره آخرین نفر قبولی در آن رشته محل قابل توجه نباشد. تنها نکته مهم در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد ۹۵ این است که اگر کسی در که قبلا در یک رشته محل قبول شده است در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزادشرکت کند و بواسطه ثبت نام تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد در یک رشته محل جدید قبول شود ، قبولی قبلی اش لغو و باطل خواهد شد. بنابراین دقت داشته باشید در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد تنها و تنها انتخاب هایی را وارد کنید که از قبولی فعلی تان بیشتر به آن علاقه داشته باشید.