سایت آزمون دکتری ( PhdAzmoon.Net ) آزمون دکتری ۹۲ سراسری :مشاور عالی سازمان سنجش زمان ثبت نام آزمون دکتری ۹۲ ، هزینه ثبت نام دکتری ۹۲ و سطح سوالات آزمون دکتری ۹۲ و همچنین زمان اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری سال ۹۲ را تشریح کرد.

ثبت‌ نام آزمون دکتری ۹۲

آغاز ثبت‌ نام آزمون دکتری ۹۲ از روز سه‌شنبه (هفتم آذرماه) از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org، خواهد بود.

مهلت ثبت‌ نام آزمون دکتری ۹۲

مهلت ثبت‌ نام آزمون دکتری سال ۹۲ تا روز یکشنبه (۱۲ آذرماه) ادامه دارد.

پذیرش دانشجوی دکتری علوم پزشکی ۹۲

پذیرش دانشجوی دکتری ۹۲ در ۹ گروه آموزشی علوم انسانی، علوم پایه، فنی مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر، علوم پزشکی، دامپزشکی، تربیت‌بدنی، علوم ورزشی و زبان انجام می شود و نیز پذیرش دانشجوی دکتری در هر یک از رشته‌های امتحانی گروه آزمایشی علوم پزشکی منحصرا برای دانشگاه تربیت مدرس انجام می‌شود.

شرایط و ضوابط ثبت‌نام آزمون دکتری ۹۲ سراسری

توکلی افزود: اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص شرایط و ضوابط ثبت‌نام فردا دوشنبه (ششم آذرماه) در نشریه پیک سنجش و سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود.

اصلاح و تغییر شرایط ثبت‌نام مشمولان سربازی در آزمون دکتری ۹۲

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به امکان اصلاح مقررات وظیفه عمومی داوطلبان آزمون دکتری ۹۲، گفت: در صورت اصلاح، جزییات جدید مقررات وظیفه عمومی داوطلبان آزمون دکتری تا قبل از ثبت‌نام منتشر می‌شود.
حسین توکلی با اشاره به تغییر برخی از بندهای دفترچه ثبت‌نام آزمون دکتری که درباره شرایط ثبت‌نام مشمولان در این آزمون است، اظهارکرد: در صورت مغایرت در بندهای وظیفه‌ عمومی داوطلبان آزمون دکتری ۹۲ که در دفترچه راهنمای ثبت‌نام درج شده است، اصلاح شرایط و تغییرات اعمال شده از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org، منتشر می‌شود.

هزینه ثبت‌نام آزمون دکتری ۹۲ نیمه متمرکز

هزینه ثبت‌ نام آزمون دکتری سال ۹۲ برای هر داوطلب مبلغ ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان خواهد بود.داوطلبان وجه ثبت‌نام آزمون دکتری ۹۲ را با ا استفاده از کارت‌های عضو شتاب از طریق سایت سازمان سنجش و یا دیگر روش‌هایی که در اطلاعیه مربوطه اعلام می‌شود، پرداخت نمایند.

مواد آزمون دکتری ۹۲

دکتر توکلی با اشاره به میزان ضرایب دروس آزمون دکتری ۹۲، گفت: در این آزمون علاوه بر مواد عمومی شامل زبان عمومی و استعداد تحصیلی مجموعه‌ای از دروس تخصصی دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد لحاظ می‌شود.

ضریب زبان دکتری و استعداد تحصیلی آزمون دکتری ۹۲

دروس زبان دکتری ۹۲ با ضریب دو و استعداد تحصیلی آزمون دکتری ۹۲ با ضریب یک و مجموعه دروس اختصاصی به عنوان یک ماده امتحانی با ضریب چهار در بررسی نمرات داوطلبان لحاظ می‌شود.ضرایب هر یک از دروس اختصاصی گروه آزمایشی علوم پزشکی در مقابل هر درس در دفترچه راهنما مشخص شده است.

سطح سوالات کارشناسی و کارشناسی ارشد

توکلی با تاکید بر اینکه سطح سوالات امتحانات اختصاصی بر حسب مورد در حد دانش و تجربیات فارغ‌التحصیلان دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌باشد، خاطر نشان کرد: البته طراحی سوالات در هر رشته مطابق با برنامه‌های مصوب شورای عالی برنامه‌ریزی است.

کارت آزمونی دکتری ۹۲

صدور کارت آزمون دکتری ۹۲ از ۱۳ اسفند ماه از طریق سایت سازمان سنجش صورت میگیرد.

سوالات تخصصی و عمومی دکتری ۹۲

بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده، آزمون سوالات تخصصی و عمومی دکتری ۹۲ به ترتیب صبح و بعدازظهر روز جمعه (۱۸ اسفند ماه) در حوزه‌های امتحانی مربوطه برگزار می‌شود.

نتایج اولیه آزمون دکتری ۹۲

مشاور عالی سازمان سنجش از انتشار نتیجه اولیه آزمون دکتری به صورت کارنامه در فروردین ماه ۹۲ خبر داد و افزود: داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته می‌شوند، باید بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده در طی روزهای ۲۰ تا ۲۴ فروردین ماه ۹۲ با مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته، نسبت به انتخاب کد رشته محل‌های تحصیلی مورد علاقه خود به ترتیب تقدم علاقه انتخاب کنند.

نمرات مرحله اول آزمون دکتری ۹۲

توکلی در خصوص نحوه بررسی نمرات داوطلبان در مرحله اول آزمون دکتری ۹۲ ، گفت: گزینش داوطلبان در این مرحله بر اساس نمره کل حاصل از ۸۰ درصد نمره آزمون کتبی و ۲۰ درصد معدل‌های تراز شده دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد و اولویت کد رشته محل‌های تحصیلی انتخابی و رعایت کلیه ضوابط انجام می‌شود.

ضریب آزمون کتبی و مرحله مصاحبه آزمون دکتری سال ۹۲ در گزینش نهایی

مشاور عالی سازمان سنجش با بیان اینکه اسامی چند برابر ظرفیت داوطلبان استخراج و برای شرکت در مصاحبه معرفی می‌شوند، اظهار کرد: فهرست نهایی داوطلبان بر اساس نمره کل حاصل ۸۰ درصد آزمون و ۲۰ درصد معدل‌های تراز شده و نمره مصاحبه و هر یک با وزن برابر منتشر خواهد شد. به عبارتی دیگر میزان تاثیر نمره آزمون کتبی و مصاحبه، در پذیرش داوطلبان یکسان و به میزان ۵۰ درصد تاثیر خواهد داشت.

سهمیه مربیان در آزمون دکتری ۹۲ نیمه متمرکز

سهمیه مربیان رسمی و رسمی آزمایشی که پذیرش برای موسسات تحت استخدام آنها توسط سازمان سنجش صورت می‌گیرد، در این دوره از آزمون بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی از ۳۰ درصد به ۱۰ درصد کاهش داشته است و ظرفیت آنان به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش لحاظ خواهد شد.

نتایج آزمون دکتری ۹۲

زمان اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری ۹۲ در نیمه دوم شهریور ماه خواهد بود.

سایت آزمون دکتری : www.PhdAzmoon.Net

عضویت در خبرنامه سایت آزمون دکتری