دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون ارشد منتشر شد و داوطلبان مجاز در مدت روز یکشنبه ۹۵/۳/۳۰ لغایت ساعت ۲۴ روز چهارشنبه ۹۵/۴/۲ تیر ماه فرصت دارند فرم انتخاب رشته را تکمیل کنند.

نتایج کارشناسی ارشد ۹۶ دانشگاه آزاد و سراسری

آن دسته از داوطلبانی که بر اساس مفاد کارنامه مذکور مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی در این آزمون شده‌اند، لازم است براساس مفاد این اطلاعیه نسبت به دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره ۲) و همچنین تکمیل فرم انتخاب رشته‌های اینترنتی خود در موعد مقرر به ترتیب زیر اقدام نمایند.

۱ـ دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره ۲) این آزمون که شامل شرایط، ضوابط و ظرفیت پذیرش رشته‌ها می‌باشد، از روز پنجشنبه مورخ ۹۵/۳/۲۷ در پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان قابل دریافت خواهد بود.
۲- به داوطلبان مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۵ توصیه می‌شود ابتدا نسبت به تهیه و مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره ۲) اقدام نموده و کد رشته محل‌های مورد نظر خود را استخراج و به ترتیب علاقه مرتب نموده و پس از آن در فرم پیش‌نویس (نمونه‌ای که به همین منظور در دفترچه راهنمای شماره ۲ قرار دارد) درج نمایند و پس از اطمینان از صحت رشته محل‌های انتخابی خود، از روز یکشنبه ۹۵/۳/۳۰ لغایت ساعت ۲۴ روز چهارشنبه ۹۵/۴/۲، برای انتخاب رشته با وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری، شماره شناسنامه و یا کد رهگیری که در پایان ثبت‌نام اولیه توسط سیستم به داوطلب داده شده است (درج این اطلاعات برای ورود به برنامه انتخاب رشته اینترنتی ضروری می‌باشد) نسبت به ثبت کد رشته محلهای انتخابی و تکمیل فرم مذکور اقدام نمایند. بدیهی است پس از تأئید نهایی رشته‌های انتخابی توسط داوطلب، رسید ۱۵ رقمی توسط سیستم در اختیار داوطلب قرار داده خواهد شد، در غیر این صورت انتخاب رشته آنان تکمیل نگردیده است.
۳ـ داوطلبان مجاز به انتخاب رشته قبل از اقدام به تکمیل فرم انتخاب رشته (در محیط اینترنتی) بندهای ذیل را مشاهده می‌نمایند که در صورت علامتگذاری در یکی از این موارد به آنها اجازه انتخاب رشته داده می‌شود. بدیهی است هر زمان‌ مشخص‌ شود که‌ داوطلب‌ حقایقی را عمداً یا سهواً کتمان‌ نموده‌، در هر مرحله ‌(پذیرفته‌شدن‌، حین‌ تحصیل‌ ‌و …) که باشد، از این آزمون‌ و آزمون‌ سال‌ بعد محروم‌ خواهد شد و حق هرگونه اعتراضی از وی سلب می‌گردد.
دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد ۱۳۹۵ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.

بر اساس این دفترچه علاوه بر کلیات و شرایط و ضوابط، روش گزینش، بورسیه و رشته‌های دارای شرایط خاص، شیوه‌های آموزشی در مقطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد)، سهمیه رزمندگان و ایثارگران، پذیرش اتباع خارجی و رتبه اول دوره‌های کارشناسی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی نیز اعلام شده است.

انتخاب رشته ارشد۹۵  اینترنتی محل تحصیل در روزهای روز یکشنبه ۹۵/۳/۳۰ لغایت ساعت ۲۴ روز چهارشنبه ۹۵/۴/۲ تیر ماه انجام می گیرد و داوطلبان مجاز باید به ترتیب علاقمندی محل تحصیل خود را در فرم اینترنتی انتخاب رشته‌های تحصیلی تکمیل کنند.

پاسخنامه افراد شرکت کننده در آزمون نیز در روز یکشنبه ۲۷ ام منتشر می شود.

جداول کد رشته محل ها شامل کد رشته محل‌های تحصیلی گروه های علوم انسانی،علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی، هنر، علوم دامپزشکی است.

همچنین شهریه دوره‌های مختلف تحصیلی در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی و شرایط و ضوابط پذیرش‌ دانشجو در رشته‌های ‌مختلف ‌تحصیلی‌ دوره‌های نوبت دوم، دوره‌های نیمه‌حضوری، دانشگاه پیام نور و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی‌ و غیرانتفاعی، دوره‌های مجازی، دوره‌های پردیس خودگردان در دفترچه راهنما مشخص شده است.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: ۷۸٫۵۲ درصد داوطلبان در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۵ در مرحله نخست مجاز به انتخاب رشته شده اند.

دفترچه انتخاب رشته ارشد 95 ( راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد 95 )

پی اچ دی آزمون : حسین توکلی روز چهارشنبه در خبر ی افزود: بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده، نتایج اولیه آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۵ تمامی داوطلبان شرکت کننده در جلسه آزمون بصورت کارنامه تنظیم و کارنامه مذکور از ساعت ۱۲ روز گذشته (سه شنبه) روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.
وی گفت: تا ساعت ۹ امروز(چهارشنبه) از تعداد ۵۶۶ هزار و ۱۵۸ داوطلب حاضر در جلسه آزمون تعداد ۴۸۸ هزار داوطلب و یا به عبارتی دیگر بیش از ۸۶ درصد آنان ضمن مشاهد کارنامه خود نسبت به دریافت پرینت آن اقدام کرده اند.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور افزود: در این آزمون ۷۶۱ هزار و ۲۷۳ داوطلب ثبت نام کرده بودند که از این تعداد ۳۹۲ هزار و ۵۵۹ نفر زن و ۳۶۸ هزار و ۷۱۴ نفر مرد بودند.
وی ادامه داد: از مجموع ۱۲۷۳ داوطلب ثبت نام کننده در این آزمون، تعداد ۶۸ هزار و ۵۴۸ داوطلب علاقه مندی خود را به شرکت در آزمون کدرشته امتحانی دوم اعلام کرده بودند.
توکلی تصریح کرد: با توجه به آمار ثبت نام کنندگان و آمار علاقه مندان کد رشته امتحانی دوم، از این رو برای برگزاری آزمون، تعداد ۸۲۹ هزار و ۸۲۱ کارت ورود به جلسه آزمون صادر شد.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور ادامه داد: از تعداد کل افراد ثبت نام کننده، تعداد ۵۶۶ هزار و ۱۵۸ داوطلب در جلسه آزمون حاضر و ۱۹۵ هزار و ۱۱۵ نفر غایب بودند.
وی گفت: همچنین از تعداد ۵۶۶ هزار و ۱۵۸ داوطلب حاضر در جلسه آزمون تعداد ۵۱ هزار و ۴۸۸ داوطلب برای شرکت در آزمون کدرشته امتحانی دوم نیز حاضر بودند.
توکلی افزود: از مجموع ۵۶۶ هزار و ۱۵۸ داوطلب حاضر در جلسه آزمون، تعداد ۴۴۴ هزار و ۵۳۹ نفر مجاز به انتخاب رشته شده اند.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور افزود: داوطلبانی که بر اساس مندرجات کارنامه مجاز به انتخاب رشته شده اند لازم است از روز یکشنبه ۳۰ خرداد ماه تا روز چهارشنبه دوم تیر ماه نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته خود از طریق سایت سازمان اقدام کنند.
وی ادامه داد: همچنین دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی (دفترچه شماره ۲) این آزمون شامل شرایط، ضوابط و ظرفیت پذیرش رشته ها است از فردا (پنجشنبه) بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت.
آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۵ در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۶ و ۱۷ اردیبهشت ماه در ۶۶ شهرستان و ۱۴۸ حوزه امتحانی با رقابت ۷۶۱ هزار و ۱۱۶ داوطلب برگزار شد.

در این دوره از آزمون از تعداد ۵۵۶ هزار و ۱۵۸ داوطلب حاضر در آزمون تعداد ۴۴۴ هزار و ۵۳۹ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند.

نتایج نهایی انتخاب رشته ارشد نیز دهه اول شهریورماه اعلام می شود.

دفترچه انتخاب رشته ارشد ۹۵

دفترچه انتخاب رشته ارشد ۹۴ ( راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۵ ) مشاوره انتخاب رشته ارشد ۹۵ | انتخاب رشته درست و صحیح کارشناسی ارشد ۹۵ | دانلود انتخاب رشته کنکور ارشد ::

  • راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۵