سایت آزمون دکتری (Phd Azmoon.Net) :فرهاد دانشجو با رای و تصمیم هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی، کرسی ریاست این دانشگاه را پس از ۲۰ ماه حضور، به حمید میرزاده واگذار کرد.

جلسه فوق‌العاده هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی عصر چهارشنبه ۲۷ شهریور ماه از ساعت ۱۷ و با حضور هشت تن از اعضا در محل مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد و طی آن حمید میرزاده با کسب شش رای موافق و دو رای مخالف به عنوان سرپرست دانشگاه آزاد انتخاب شد.

جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی به ریاست آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان رییس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حمید میرزاده، بهمن یزدی صمدی، فرهاد دانشجو، جعفر توفیقی (سرپرست وزارت علوم)، سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی (وزیر بهداشت) برگزار شد.

براساس اساسنامه دانشگاه آزاد اسلامی، سرپرست دانشگاه جهت تایید حکم ریاست به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی می‌شود.

سرپرست دانشگاه آزاد: از شنبه کار خود را آغاز می‌کنم

حمید میرزاده سرپرست دانشگاه آزاد در این باره به ایسنا، گفت:‌ جلسه فوق‌العاده هیات امنای دانشگاه آزاد در فضای صمیمی و دوستانه برگزار شد که در نهایت با اکثریت آرا بنده به عنوان سرپرست دانشگاه آزاد معرفی شدم.

سرپرست دانشگاه آزاد افزود: روز شنبه ۳۰ شهریور ماه کار خود را در دفتر مرکزی دانشگاه آزاد در پاسداران آغاز می‌کنم.

وی همچنین ضمن تشکر از زحمات فرهاد دانشجو در دانشگاه آزاد، اظهارکرد: با توجه به مصلحت دانشگاه آزاد و شرایط فعلی کشور تصمیم بر تغییر در ریاست دانشگاه آزاد توسط اعضای هیات امنای این دانشگاه اتخاذ شد.

جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی

فرهاد دانشجو رییس سابق دانشگاه آزاد در خصوص برگزاری جلسه فوق‌العاده هیات امنا این دانشگاه، گفت: جلسه فوق‌العاده هیات امنای دانشگاه آزاد در فضای دوستانه و آرام برگزار شد و طی آن با رای اکثریت، شش رای موافق و دو رای مخالف اعضای هیات امنا، حمید میرزاده سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی شد.

وی اظهارکرد: با توجه به مصالح کشور، مقرر شد مسوولیت اداره دانشگاه آزاد به فرد دیگری واگذار شود، همانطور که من با رأی اکثریت اعضای هیات امنا انتخاب شدم، حال نیز فرد دیگری بر همین اساس انتخاب شده است.

فرهاد دانشجو رییس سابق دانشگاه آزاد در خصوص برگزاری جلسه فوق‌العاده هیات امنا این دانشگاه، گفت: جلسه فوق‌العاده هیات امنای دانشگاه آزاد در فضای دوستانه و آرام برگزار شد و طی آن با رای اکثریت، شش رای موافق و دو رای مخالف اعضای هیات امنا، حمید میرزاده سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی شد.

دانشجو با بیان اینکه موضوع تغییر و تحول در دانشگاه‌ها مسئله‌ای طبیعی است، اظهارداشت: در دانشگاه آزاد که رئیس قبلی به مدت ۳۰ سال ریاست را برعهده داشته این تغییر و تحول غیرطبیعی به نظر می‌رسد، اما باید بگویم آن ۶ نفر که رأی به تغییر من دادند این مصلحت را تشخیص دادند که ریاست دانشگاه بر عهده فرد دیگری قرار گیرد.

با توجه به مصالح دانشگاه، با اکثریت آرا تصمیم بر تغییر رییس دانشگاه ازاد گرفته شد

یاسر هاشمی رییس دفتر هیات امنای دانشگاه آزاد نیز با بیان اینکه جلسه فوق‌العاده هیات امنا در فضایی صمیمی و دوستانه برگزار شد، ضمن تشکر از دکتر فرهاد دانشجو از روند جلسه، به ایسنا گفت: مسائل جاری در دستور جلسه شب گذشته مطرح و کارشناسانه مورد بررسی قرار گرفته شد و در چارچوب، توضیحات ارائه شد.

وی افزود: پس از طرح نظرات اعضای هیات امنا در مورد آینده دانشگاه آزاد پس از بررسی مسائل عمومی و با توجه به مصالح دانشگاه، با اکثریت آرا تصمیم بر تغییر رییس دانشگاه ازاد گرفته شد.

رییس دفتر هیات امنای دانشگاه آزاد با بیان اینکه حمید میرزاده به عنوان سرپرست دانشگاه آزاد تعیین شد، اظهار کرد: دکتر حمید میرزاده به عنوان گزینه پیشنهادی اعضای هیات امنا به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی می‌شود.

یاسر هاشمی در پایان از فرهاد دانشجو به خاطر زحماتی که در دانشگاه داشته تشکر و قدردانی کرد.

حمید میرزاده کیست؟ مروری بر سوابق سرپرست دانشگاه آزاد

سوابق دکتر حمید میرزاده رییس پیشنهادی هیات امنای دانشگاه آزاد اعلام شد.

دکتر حمید میرزاده متولد سال ۱۳۲۹ در سیرجان و استاد دانشکده مهندسی پلیمر و دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر است.

دکتر حمید میرزاده سرپرست جدید دانشگاه آزاد

سوابق تحصیلی دکتر حمید میرزاده:

کارشناسی ارشد، طراحی و ساخت کامپوزیت‌ها بر پایه پلی‌استر و الیاف کنف، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، ایران ۱۳۵۷٫

دکتری تخصصی، بررسی زیست‌سازگاری الاستومر EPR پیوند خورده با هیدروژن‌ها به کمک اشعه لیزر،‌ دانشگاه نیوساوت ولز (UNSW) استرالیا، ۱۳۷۳٫

سوابق اجرایی و مدیریتی دکتر حمید میرزاده:

 •  فرماندار سیرجان: ۱۳۶۰-۱۳۵۹
 •  استاندار کرمان: ۱۳۶۴-۱۳۶۰
 •  معاون اجرایی نخست‌وزیر: ۱۳۶۸-۱۳۶۴
 •  معاون اجرایی رییس‌جمهور: ۱۳۷۴-۱۳۶۸
 •  معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه: ۱۳۷۶-۱۳۷۴
 •  دبیر و عضو هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی ۱۳۸۶ تاکنون.
 • عضو هیات امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی ۱۳۸۶ تاکنون.

سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی سرپرست دانشگاه آزاد:

 • عضو هیات علمی دانشگاه کرمان ۱۳۵۸-۱۳۷۳٫
 • استاد دانشگاه صنعتی امیرکبیر، ۱۳۷۳ تاکنون.
 • استاد وابسته دانشگاه علوم پزشکی تهران ۱۳۹۰ تاکنون
 • عضو هیات علمی پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران، ۱۳۸۹-۱۳۷۳

حمید میرزاده در سال ۱۳۸۶ با دعوت حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، رییس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی و با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان عضو هیات موسسه دانشگاه آزاد اسلامی و دبیر این هیات و با تصویب هیات موسسه به عضویت هیات امنای دانشگاه درآمده است.

 

سایت آزمون دکتری : www.PhdAzmoon.Net

عضویت در خبرنامه پی اچ دی آزمون