اسلام آباد – ایرنا – رئیس دانشگاه ‘فاطمه جناح’ پاکستان ضمن اعلام آمادگی برای امضای تفاهم نامه همکاری با دانشگاه الزهرا(س) ایران و تبادل هیات علمی میان دو دانشگاه، برای برگزاری دوره آموزش زبان فارسی در این دانشگاه پاکستان ابراز علاقه مندی کرد.

به گزارش ایرنا، خانم دکتر ‘ثمینه امین قادر’ در دیدار با ‘شهاب الدین دارایی’ رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در پاکستان، ضمن قدردانی از پیشنهاد طرف ایرانی برای امضای تفاهم نامه یاد شده، همچنین از پیشنهاد رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری همایش مشترک باعنوان ‘حقوق زن در اسلام و غرب’ نیز استقبال کرد و گفت که دانشگاه فاطمه جناح آمادگی دارد تا در آبان ماه سال جاری میزبان برگزاری این نشست باحضور میهمانانی از ایران، پاکستان، تاجیکستان و ترکمنستان باشد.
رئیس دانشگاه فاطمه جناح پاکستان همچنین خواستار معرفی یک نفر استاد زبان فارسی برای تشکیل کلاس های آموزش زبان فارسی در این دانشگاه پاکستانی شد. رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران نیز ضمن قدردانی وپذیرش این طرح، آمادگی این نهاد ایرانی را برای معرفی استاد مجرب زبان فارسی اعلام کرد.
دارایی درباره طرح پیشنهادی برای امضای تفاهم نامه میان دانشگاه الزهرا(س) و دانشگاه فاطمه جناج گفت که متن پیشنهادی این تفاهم نامه در زمینه همکاری های علمی، آموزشی وپژوهشی مشترک بین دو دانشگاه به دو زبان فارسی و انگلیسی تهیه شده و چنانچه مورد توافق قرار گیرد، دانشگاه الزهراء(س) آمادگی دارد در تهران یا اسلام آباد آن را امضاء نماید.
وی اظهار داشت که دانشگاه الزهرا(س) آمادگی خود را برای اعزام هیاتی به پاکستان و یا سفر رئیس دانشگاه فاطمه جناح به تهران اعلام کرده و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در پاکستان آمادگی دارد تا هماهنگی های لازم را در این زمینه انجام دهد.
آساق**۱۷۲۳