ضرورت ساماندهی پذیرش کارشناسی ارشد بر اساس طرح سنجش و پذیرش در مجلس مطرح شد. طرح سنجش و پذیرش دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی تنها راه حل برای رفع مشکلات و ابهامات موجود در شیوه پذیرش در این مقاطع است.

نتایج کارشناسی ارشد ۹۶ دانشگاه آزاد و سراسری

رضا صابری عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار داشت: مجلس آمادگی کامل برای عملیاتی کردن طرح سنجش و پذیرش دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی شامل دکتری و ارشد دارد اما متاسفانه وزارت علوم آمادگی دارد تغییراتی در خصوص شرط آزمون اجرا کند که با آنچه در طرح مذکور آمده تفاوت دارد.

وی افزود: آنچه ما در طرح سنجش و پذیرش دانشجو پیگیر بودیم، این بود که مسئولیت آزمون ورودی بخشی بر عهده دانشگاه و بخشی برعهده سازمان سنجش باشد اما وزارت علوم تغییراتی در این طرح داد.

وی با بیان اینکه اراده کمیسیون آموزش و تحقیقات بر اجرای این طرح جامع و هدفمند است، خاطر نشان کرد: این طرح شامل محورهای اساسی است و قرار نیست به دانشگاه‌ها واگذار شود بلکه در این طرح آمده ناظر اصلی بر برگزاری آزمون و اجرای صحیح آن وزارت علوم است اما دانشگاه‌ها هم سهمی در انتخاب دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی داشته باشند.

وی یادآور شد: بلافاصله پس از بررسی نهایی بودجه ۹۴ این طرح در صحن مجلس بررسی می‌شوند.

جزییات طرح سنجش و پذیرش دانشجو دکتری ارشد

طرح واگذاری پذیرش کارشناسی ارشد به دانشگاه ها در مجلس پس از بررسی نهایی بودجه ۹۴ | تغییرات آزمون کارشناسی ارشد ۹۵ در طرح سنجش و پذیرش دانشجو چیست؟ پذیرش کارشناسی ارشد بر اساس طرح سنجش و پذیرش دانشجو

  • طرح سنجش و پذیرش دانشجو
  • طرح سنجش و پذیرش دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری
  • طرح سنجش و پذیرش دانشجو چیست؟