دانشگاه زنجان ریزشی در ارتباط با آمار اولیه قبول شدگان نداشته است. .مدیر آموزش دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم‌ پایه زنجان از ثبت‌ نام همه پذیرفته‌ شدگان این دانشگاه خبر داد.

محمدحسین کوثری اظهارکرد: اصلی‌ ترین ویژگی دانشگاه زنجان پذیرش دانشجو در مقاطح کارشناسی ارشد و دکتری است که همین موضوع باعث شده تا پذیرفته‌شدگان بعد از اعلام نتایج به‌طور ۱۰۰ درصدی در این دانشگاه ثبت‌ نام کنند و دلیل عدم ریزش دانشجو همین موضوع است.

وی به پذیرش ۳۰۵ دانشجو در مقاطع مختلف برای سال تحصیلی جدید اشاره کرد و افزود: از این تعداد ۴۰ نفر در مقطع دکتری ناپیوسته، ۲۰ دانشجو برای تحصیل در مقطع دکتری پیوسته در رشته فیزیک، ۲۱۰ داوطلب مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد و ۳۵ نفر در مقطع کارشناسی پذیرش شده‌اند و با آغاز سال تحصیلی ۹۵-۹۴ در این دانشگاه مشغول به تحصیل خواهند شد.

این مسئول با بیان اینکه پذیرش دانشجو در دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم‌پایه زنجان فقط در دوره روزانه است، خاطرنشان‌کرد: امسال با برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده دانشجویان از ۱۶ شهریور به‌مدت یک هفته به‌صورت غیرحضوری ثبت‌ نام کردند و پس از آن تا ۲۵ شهریورماه ثبت‌نام متقاضیان به‌صورت حضوری انجام شد.

مدیر آموزش دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم‌ پایه زنجان، زمان شروع کلاس‌های درس در این دانشگاه را از چهارم مهرماه اعلام کرد.