سایت آزمون دکتری ( Phd Azmoon.Net ) رئیس منطقه 17 دانشگاه آزاد اسلامی ( استان گیلان ) شامگاه شنبه در مصاحبه با خبرنگاران ضمن گرامیداشت سالروز حماسه هشتم دی در استان اذعان داشت: ثبت نام تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد سال 92 دانشگاه آزاد اسلامی از روز یکشنبه هشتم دی ماه سال جاری آغاز و تا روز سه شنبه 17 دی ماه ادامه خواهد داشت.

نتایج کارشناسی ارشد ۹۶ دانشگاه آزاد و سراسری

محمد حسین سرورالدین همچنین نحوه ثبت نام را از طریق سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد و گفت: داوطلبان می توانند به سایت ثبت نام الکترونیکی مرکز آزمون به آدرس www.azmoon.org مراجعه و متناسب با مجموعه امتحانی خود نسبت به انتخاب 10 رشته / محل اقدام و همچنین داوطلبان در انتخاب رشته بر اساس علاقه اولویت بندی کنند و انتخاب های خود را در سایت ثبت کنند. ( www.PhdAzmoon.net )

رئیس منطقه ۱۷ دانشگاه آزاد اسلامی گفت: نتایج ثبت نام علاقه مندان با ادامه تحصیل در مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد تا هفته آخر دی ماه اعلام خواهد شد در عین حال زمان شروع به تحصیل پذیرفته شدگان در این مرحله بهمن ماه خواهد بود که داوطلبان می توانند در نیمسال دوم در رشته / محل های پذیرفته شده ادامه تحصیل خواهند داد.

وی در ادامه به داوطلبان توصیه کرد: در صورت مواجه شدن با هر سؤال یا ابهامی به سایت های مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی و یا www.pubr-azmoon.com مراجعه کنند.

سرورالدین اظهارداشت: افراد متقاضی ثبت نام بدون آزمون دکتری باید در زمان ثبت نام فارغ التحصیل شده باشند، داوطلبان ممتاز در صورتی که در زمان ثبت نام فارغ التحصیل شده و نمره پایان نامه معدل آنان مشخص شده باشد از این امتیاز استفاده کنند، این دسته از داوطلبان باید میانگین نمرات دوره کارشناسی ارشد آنها برای علوم انسانی ۱۸ و برای سایر رشته ها ۱۷ باشد.

وی در خصوص استثنا در مورد بعضی از رشته ها یادآورشد: رشته های حسابداری و مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی جزء استثنائات محسوب شده و معدل ۱۷ برای آنها در نظر گرفته می شود،. همچنین نداشتن دروس معادل سازی، فارغ التحصیل شدن در شش نیمسال، نمره پایان نامه ۱۸/۵۰ و متجانس و همنام بودن رشته انتخابی از شرایط دیگر ثبت نام در دوره دکتری بدون آزمون است.