زمان ثبت‌ نام آزمون دکتری 92 تغییر کرد. مشاور عالی سازمان سنجش از تغییر زمان ثبت‌ نام آزمون دکتری 92 نیمه متمرکز خبر داد و گفت: ثبت‌ نام آزمون دکتری سال 92 به هفتم آذرماه موکول شد.

ثبت نام آزمون دکتری ۹۲

دکتر حسین توکلی با بیان اینکه ثبت نام آزمون دکتری ۹۲ در طی روزهای ۷ تا ۱۲ آذر ماه از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www. sanjesh. org انجام می‌شود، اظهار کرد: زمان برگزاری آزمون دکتری 92 در 18 اسفندماه میباشد.

دفترچه راهنمای آزمون دکتری ۹۲

وی تصریح کرد: ‌ لینک دانلود دفترچه راهنمای آزمون دکتری 92 نیز از روز چهارشنبه 24 آبان بر روی سایت سازمان قرار خواهد گرفت و اطلاعیه این سازمان در خصوص شرایط و ضوابط و نحوه ثبت‌نام آزمون دکتری سال 92 از داوطلبان در نشریه پیک سنجش روز دوشنبه 29 آبان منتشر و همزمان نیز بر روی سایت سازمان قرار داده می‌شود.
پیش از این اعلام شده بود که ثبت نام آزمون دکتری ۹۲ از سوم آذر آغاز می شود که این زمان تغییر کرده و مهلت زمانی ثبت نام آزمون دکتری سال ۹۲ از ۷ تا ۱۲ آذرماه سال ۹۱ تعیین شده است.

تکمیل ظرفیت آزمون دکتری ۹۲

براساس اطلاعیه سازمان سنجش، ثبت نام تکمیل ظرفیت آزمون دکتری ۹۱ و پذیرش دانشجو در کد رشته‌های محل جدید، به همراه کارنامه نهایی آزمون دکتری 91-92 در روز دوشنبه، هفدهم مهرماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.داوطلبان مجاز به انتخاب رشته و همچنین داوطلبانی که اسامی آنها در ردیف پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون ذکتری سال 91 نیست، می‌توانند براساس این اطلاعیه نسبت به انتخاب رشته به ترتیب اولویت علاقه اقدام کنند.

آزمون دکتری پژوهش محور

در صورت تایید آیین نامه تکمیلی دکتری پژوهش محور یک آزمون اختصاصی برای پذیرش دانشجویان دکتری پژوهش محور برگزار خواهد شد. داوطلبان دوره دکتری پژوهش محور بر اساس سوابق پژوهشی و دانش خود در زمینه پژوهش برگزیده می شوند.در سال تحصیلی جاری حدود یک هزار دانشجوی دکتری پژوهش محور در دانشگاهها پذیرش شدند.
در آزمون دکتری به محفوضات و سوابق آموزشی تکیه می شود در حالیکه با ابلاغ آیین نامه تکمیلی پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش محور روی مهارتها و پروژه های متقاضیان دکتری پژوهش محور تاکید خواهد شد و محفوضات هم روی پروژه هایی که قرار است توسط دانشجو گذرانده شود متمرکز خواهد شد.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، درباره زمان برگزاری این آزمون و پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش محور اظهار داشت: همه چیز بستگی به تایید وزیر علوم دارد، در صورتیکه طی چند روز آینده ابلاغ شود به تکمیل ظرفیت دکتری می رسد در غیراینصورت برای نیمسال دوم تحصیلی اجرایی خواهد شد.