ازدواج دانشجویی : دیر آموزش های فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: بسته آموزشی مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان با موضوع ازدواج دانشجویی منتشر شد.

نتایج کارشناسی ارشد ۹۶ دانشگاه آزاد و سراسری

مرتضی فاضلی- مدیر آموزش های فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: این بسته آموزشی که در آستانه میلاد حضرت رسول (ص) منتشر شده٬ ویژه زوج های دانشجو طراحی گردیده است، در این دوره آموزشی عواملی که باعث موفقیت بیشتر دانشجویان دختر و پسر در امر مقدس ازدواج می شود مورد توجه بوده و تلاش شده است محتواهای مناسب برای ارتقای آگاهی و شناخت زوجین از شیوه های ارتباط موثر میان همسران و مهارتهای سازگاری در زندگی با نشاط و موفق ارایه می شود که این دوره آموزشی به استحکام و پایداری بیشتر ازدواج ها در دوران دانشجویی که از بهترین و موفق ترین نوع ازدواج ها در سطح کشور است کمک می کند.

وی با اشاره به عناوین و سر فصل های ارایه شده در این دوره گفت: این دوره برای دانشجویان مزدوج طرح ازدواج آسان دانشجویی شامل ۳ درس می باشد که مجموعا در ۱۵ جلسه ۲۰ دقیقه ای ارایه می گردد.

وی استفاده از اساتید برجسته کشوری در حوزه خانواده در این دوره آموزشی را از نقاط بارز این دوره آموزشی ارزیابی کرد و گفت: حجت الاسلام محسن عباسی ولده از مولفین چندین جلد کتاب در موضوع ازدواج و خانواده٬ محمود برجعلی از اساتید روانشناسی و عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی٬ حمید حبشی دارنده دکترای حرفه ای و ۱۵ سال سابقه تدریس و روان درمانی بالینی در زمینه مهارتهای زندگی و ابراهیم رزاقی چهره نام آشنا در حوزه اقتصاد خانواده٬ از اساتید این دوره آموزشی هستند .

مدیر آموزش های فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقا م معظم رهبری در دانشگاه ها در ادامه با اشاره به دروه ارایه شده در فصل اول که “عوامل استحکام خانواده ” نام گذاری شده است٬ اظهار داشت: در این فصل که در سه بخش توسط ۲ نفر از اساتید معرفی شده ارایه می شود٬ عوامل تاثیرگذار در استحکام خانواده مورد بررسی قرار می گیرد، روشهای ایجاد زندگی شاد و پرنشاط٬ مدیریت تعارضات در خانواده و مهارتهای سازگاری عاطفی و رفتاری از مهترین بخش های این فصل است.

فاضلی در ادامه با اشاره به جزئیات فصل دوم، آن را کاملترین و مهمترین فصل این دوره عنوان کرد و افزود : این فصل در هشت بخش به دانشجویان ارایه می شود، مدیریت روابط با خانواده خود و همسر٬ خانواده و آسیب های رسانه٬ خانواده کانون فرزند آوری٬ حسن معاشرت متقابل زن و شوهر٬ تفاوتهای روحی و جسمی زن و مرد و مدیریت اقتصادی خانواده از مهمترین بخش های این فصل است.

وی درباره فصل سوم نیز گفت: در فصل سوم دانشجویان مزدوج اطلاعات جزئی و کاملتری از احکام و آداب ازدواج فرا می گیرند، احکام محرم و نامحرم و نگاه کردن٬ احکام مراسم ازدواج٬ پیرایش و آرایش٬ احکام اختصاصی و گفتنی های حسن معاشرت اختصاصی برای آقایان و خانم ها از مهمترین بخش های این فصل است .

فاضلی هچنین درباره نحوه ثبت نام و شرکت در دوره های آموزشی گفت: دانشجویان می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی مرکز آموزش های مجازی دانشگاهیان به آدرس http://un.nahad.ir ضمن ثبت نام و تکمیل اطلاعات و دریافت نام کاربری و رمز عبور نسبت به مطالعه و گذراندن سرفصل های آموزشی مربوط به این طرح اقدام کنند.

مدیر آموزش های فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقا م معظم رهبری در دانشگاه ها همچنین در پایان درباره مشوق های این طرح نیز تاکید کرد: اعطای گواهی آموزشی پایان دوره از سوی مرکز آموزشهای مجازی دانشگاهیان نهاد، اعطای سهمیه عمره دانشجویی به فعالین و ممتازین دوره و اعطای جوایز نقدی و فرهنگی به فعالین دوره بر اساس نمرات کسب شده از امتیازات جانبی شرکت در این طرح می باشد.