کیفیت تدارک ناهار سازمان سنجش برای داوطلبان آزمون دکتری؛ حوزه‌هایی که ناهار ندادند!
رئیس سازمان سنجش قبل از برگزاری آزمون دکتری سال ۹۱ اعلام کرد: به منظور ارائه تسهیلات رفاهی برای داوطلبان آزمون دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۱ به همه حوزه‌های امتحانی اعلام شده است که برای داوطلبان ناهار تدارک دیده شود اما این تدارک بر ضد خود تبدیل شد و وقتی داوطلبان، اظهارات رئیس سنجش درباره تدارک ناهار را به مسئولان حوزه آزمون یادآور شده‌اند، این پاسخ را شنیده اند: می‌توانید از بوفه ساندویچ بخرید.
سازمان سنجش آموزش کشور به ازای هر داوطلب آزمون نیمه متمرکز دکتری ۷۰ هزار ریال به حوزه محل برگزاری آزمون پرداخت می‌کند که به گفته یک مسئول در این سازمان، امسال ۱۰ هزار ریال از این مبلغ به عنوان هزینه ناهار و ۴ هزار ریال به عنوان کمک هزینه پذیرایی و بقیه برای اجرای آزمون بوده است.
بنا به گزارش ها حوزه‌های آزمون درباره تدارک ناهار برای داوطلبان آزمون دکتری به طور سلیقه‌ای عمل کرده‌اند. به عنوان نمونه، وقتی داوطلبان در حوزه دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، اظهارات رئیس سنجش درباره تدارک ناهار را به مسئولان حوزه آزمون یادآور شده‌اند، پاسخ شنیده‌اند که می‌توانید از بوفه ساندویچ بخرید.
یک مقام مسئول در سازمان سنجش که خواست نامی از وی برده نشود، در گفتگو با همشهری آنلاین در پاسخ به اینکه چرا برخی حوزه‌های آزمون دکتری بر طبق ابلاغ این سازمان مبنی بر تدارک ناهار عمل نکرده‌اند، گفت: دانشگاه ارومیه را اطلاع دارم که ناهار داده است. اما ۱۰ هزار ریالی که سازمان سنجش برای تهیه ناهار هر داوطلب به حوزه‌های آزمون می‌دهد صرفاً یک کمک هزینه است و حوزه‌های آزمون مخیر هستند مابه‌التفاوت هزینه غذا را از داوطلب بگیرند.
وی خارنشان کرد: این ۱۰ هزار ریال به ازای هر داوطلب به حوزه‌هایی که به داوطلبان ناهار نداده‌اند پرداخت نمی‌شود.

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور۱۲:۵۴ دیروز درباره هزینه غذای داوطلبان آزمون دکترای نیمه‌متمرکز ۹۱ گفت: قرار است بخشی از پول غذای داوطلب از سوی سازمان سنجش آموزش کشور و مابه التفاوت هزینه غذا را خود داوطلب پرداخت کند.این گفته با فرمایش رئیس سازمان سنجش آموزش کشور کاملا متفاوت است.اگر این قول را نمیدادید کسی توقعی نداشت!چرا قبلا به صورت کامل اطلاع رسانی نمیشود؟.
کاربران سایت آزمون دکتری تخصصی کشور:
من دانشگاه بیرجند بودم و اصلا چیزی درباره ناهار نگفتند اما بعدازظهر که رفتم سر جلسه دانشجویان دیگه گفتند که ما رفتیم رستوران دانشگاه با تخفیف هزار تومان، غذای ۳۵۰۰ تومانی داده اند. یعنی با مبلغ تخفیف داده شده ناهار ۴۵۰۰ تومان بوده اما من که دائما از رستوران دانشگاه غذا میگیرم میدانم که غذای معمول دانشگاه ۳۰۰۰ تومان است (جوجه کباب)، حالا چطوری این ۳۰۰۰ تومان را ۴۵۰۰ حساب کرده اند و تازه ۱۰۰۰ تومان هم مبلغ تخفیفی سازمان سنجش بوده نمیدانم. واقعا رئیس دانشگاه بیرجند تو خسیسی درجه یکه . سر جلسه هم به ما کیک و آب دادند. خیلی روز بدی بود. تورو خدا یه کم با این روسای خسیس صحبت کنید.
سلام
دستشون درد نکنه ناهار تدارک دیدن….
ولی تو اخبار ۲۰/۳۰ شب قبل مسئول برگزار کننده گفتند که ناهار مهمونشون هستیم..
مگه از مهمون هم پول دریافت میکنند
با همون پول خودمون از دانشگاه خارج میشدیمپو یک ناهار خوشمزه میخوردیم!
واقعا که! یه جوی داده بودند که همه فکر می کردند ناهار مجانی میدن! عصر که برگشتم خونه همه گفتند ناهار مهمون سازمان سنجش بودید دیگه؟! خبر ندارند ۳۵۰۰ تومان پول غذای سلف دانشگاه بوده!
– دانشگاه امیر کبیر
در حوزه ما که دانشگاه امیر کبیر بود، از نهار خبری نبود.
به بعضی از دوستان هم که پا فشاری کردن، گفته بودن برید از همونی که گفته نهار میدن بگیرید!!!!!
– دانشگاه آزاد تهران
با سلام
در حوزۀ ما (دانشگاه آزاد تهران مرکز-جنب بیمارستان بوعلی) ناهار ندادند!
خیلی از داوطلبان سرگم شدن!
تا آخر رفتیم ساندویچ خوردیم!
واقعاً خجالت دارد!
– دانشگاه زنجان
به ما که گفتن ناهاری نیست و رفتیم بیرون غذا خوردیم
بعد که برگشتیم فهمیدم که ناهار را با ۱۰۰۰ تومن تخفیف فروخته اند
داوطلب دانشگاه زنجان
دانشگاه لرستان به ما ناهار ندادن یا رییس سنجش دروغ گفته یا دانشگاه لرستان بودجشو خورده،راستی آزمون چطور بود دوستان؟؟؟؟؟؟
– دانشگاه شیراز
ناهارم که بذار بره ما که دانشگاه شیراز بودیم از ناهار که خبری نبود بعدشم درها رو بسته بودن برا بچه هایی که از شهرستان می امدند جایی نداشتن که برن تا ساعت ۲ که دوباره درها باز شد چرا بعد از این همه برنامه ریزی اینطور میشه؟؟؟؟؟

تصویر: تفاوت غذای دانشجویی در ایران و ۳ کشور دیگر!

306266 427900593902034 185414491483980 1700620 804479432 n