رئیس دانشگاه صنعتی اراک، در خصوص جذب نیروی انسانی و تعداد اعضای هیات علمی این دانشگاه، گفت: در کنار فعالیت‌های مختلف دانشگاه، تعداد اعضای هیات علمی نیز در چند سال اخیر به دو برابر افزایش پیدا کرده است.

نتایج کارشناسی ارشد ۹۶ دانشگاه آزاد و سراسری

عباس پاک افزود: در حال حاضر، حدود ۴۰ عضو هیات علمی در این دانشگاه مشغول به فعالیت هستند و تعدادی از بورسیه‌ ها نیز در سال جاری به این جمع اضافه خواهند شد.

وی ادامه یافتن جذب اعضای هیات علمی در سال جدید را یکی از برنامه‌های پیش‌بینی شده عنوان و بیان کرد: درصدد هستیم شاخص ۲۰ به یک، یعنی به ازای هر ۲۰ دانشجو یک عضو هیات علمی را در دانشگاه محقق کنیم.

وی، تصریح کرد: با توجه به اینکه نزدیک به ۱۰۰۰دانشجو در این مرکز در حال تحصیل هستند، در تلاش هستیم تعداد اعضای هیات علمی را به ۵۰ نفر افزایش دهیم. البته جذب هیات علمی بر مبنای رویکرد کیفی استوار است.

پاک، برنامه بعدی که در سال جاری پیگیری خواهد شد را مربوط به توسعه رشته‌ها در مقاطع تحصیلات تکمیلی عنوان و اظهار کرد: در حال حاضر در ۶ گرایش در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می‌پذیریم و افزایش این تعداد در برنامه‌ریزی برای سال جاری گنجانده شده است.

رئیس دانشگاه، گفت: درصدد هستیم رشته‌ های مقطع کارشناسی ارشد را توسعه داده و تعداد گرایش‌ ها در این مقطع را به ۱۰ عدد برسانیم، که درخواست آن به شورای گسترش ارسال شده است.

وی، افزود: در رشته مکانیک در این مقطع، ایجاد گرایش‌های تبدیل انرژی، سیستم‌های انرژی و زمین‌شناسی در حال پیگیری است.