پی اچ دی آزمون ( Phd Azmoon.Net )  کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۳ : معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی گفت: بر اساس مصوبه ای که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سالانه به دانشگاه های شهریه‌پرداز اعلام می کند، این دانشگاه ها می توانند تا سقف 25 درصد شهریه‌شان را افزایش دهند، بنابراین بر اساس تصمیم هیات امنای دانشگاه آزاد، واحدهای دانشگاهی می توانند تا سقف میانگین 15 درصد شهریه را افزایش دهند.

نتایج کارشناسی ارشد ۹۶ دانشگاه آزاد و سراسری

مجتبی علوی‌ فاضل درباره کنکور کارشناسی ارشد سال 93 گفت: در این دوره از پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد نزدیک به 200 هزار داوطلب پذیرفته می‌شود.

وی با بیان اینکه امکان انتخاب رشته جدید برای داوطلبانی که با اعلام نتایج پذیرفته می شوند یا از ورود به دانشگاه باز می‌مانند، از پنجشنبه امکان پذیر است، بیان کرد: این داوطلبان می توانند با انتخاب 20 رشته محل در رشته های جدید انتخاب‌های دیگری داشته باشند.

علوی فاضل یادآوری کرد: قبولی داوطلبانی که قصد دارند در انتخاب رشته مجدد شرکت کنند، لغو نمی شود و این بر عهده داوطلب است که برای ثبت نام کدام یک از پذیرش ها اقدام کند.

به گفته معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی، این امکان مشابه برای داوطلبان دکترا نیز وجود دارد، اما آن دسته از داوطلبان دکترا که مطمئن هستند در رشته پذیرفته شده ثبت نام می کنند از شنبه امکان ثبت نام در دانشگاه را دارند و داوطلبانی که تصمیم دارند در رشته قبول شده ثبت نام کنند، از اواخر هفته آینده می توانند انتخاب رشته کنند.

وی درباره ثبت نام در دانشکده خبر این دانشگاه اظهار داشت: یک دانشکده زیرمجموعه واحد تهران- مرکز تحت عنوان دانشکده خبر که هویت مستقل ندارد، تاسیس می شود. این دانشکده در ۴ رشته کارشناسی، ۳ رشته کارشناسی ارشد و ۳ رشته دکترا همانند سایر پذیرش های این دانشگاه در دوره های باکنکور و بدون کنکور از امسال دانشجو می‌پذیرد.

علوی فاضل در بخش دیگری از سخنان خود از اعلام نتایج رشته های پزشکی، فنی- مهندسی و علوم انسانی خبر داد و افزود: نتایج این رشته‌ها فردا در سامانه مرکز آزمون منتشر می شود.

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی درباره افزایش شهریه دانشگاه آزاد تاکید کرد: بر اساس مصوبه ای که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سالانه به دانشگاه های شهریه‌پرداز می دهد، این دانشگاه ها می توانند تا سقف 25 درصد شهریه‌شان را افزایش دهند، بنابراین بر اساس تصمیم هیات امنای دانشگاه آزاد، واحدهای دانشگاهی می توانند تا سقف میانگین 15 درصد شهریه را افزایش دهند.

وی درباره میانگین ۱۵ درصد با ذکر توضیحاتی افزود: بر حسب میزان مرغوبیت رشته محل، امکان کمتر یا بیشتر شدن شهریه به شرطی که میانگین از ۱۵ درصد بالاتر نرود، وجود دارد.

علوی فاضل ادامه داد: اگر در رشته ای کمترین رقابت به علت کمبود دانشجو وجود دارد، می توان این ظرفیت ها را با کاهش شهریه جبران کرد و در واقع نوعی مزیت رقابتی ایجاد می شود.

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی درباره ثبت نام مجدد در رشته محل های بدون آزمون کارشناسی تصریح کرد: از واخر هفته آینده ثبت نام در رشته محل های بدون آزمون مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد آغاز می شود.

وی درباره رشته های پژوهش‌محور و پذیرش دانشجو گفت: بر اساس اعلام دانشگاه آزاد آن دسته از داوطلبانی که در دوره های با آزمون و بدون آزمون دکترای سال 93 دانشگاه آزاد شرکت کرده اند، می توانند در رشته های علوم انسانی با معدل بالاتر از 18 و در رشته های غیر علوم انسانی با معدل بالای 17 برای دوره های پژوهش‌محور اقدام کنند.

پی اچ دی آزمون : www.PhdAzmoon.Net

عضویت در خبرنامه  پی اچ دی آزمون

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به ایجاد رشته محل های جدید در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری گفت: داوطلبان می‌توانند از بعداز ظهر پنجشبه 20 شهریور ماه برای انتخاب رشته و رشته‌محل‌های جدید به سایت سنجش دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه کرده و حداکثر 20 رشته محل انتخاب کنند.به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر مجتبی علوی فاضل در نشست خبری گفت: با توجه به ایجاد محل‌های جدید در اکثر رشته‌های مقطع دکتری تخصصی، داوطلبان حائز شرایط می‌توانند در انتخاب این محل‌ها ثبت‌نام کنند و پذیرفته شوند.

وی افزود: افرادی که در کارنامه آنان امکان قبولی با انتخاب محل‌های جدید درج شده است، می‌توانند از چهارشنبه شب (19 شهریور) با مراجعه به پایگاه ثبت‌نام الکترونیکی معاونت سنجش و پذیرش نسبت به انتخاب محل‌های جدید اقدام کنند.

وی با بیان اینکه در انتخاب محل‌های جدید هر داوطلب مجاز به انتخاب حداکثر 20 محل دانشگاهی خواهد بود، گفت: داوطلبان تا پایان روز یکشنبه 23 شهریور ماه می‌توانند نسبت به ثبت انتخاب‌های خود اقدام کنند، البته دانشجویانی که به صورت قطعی پذیرفته شدند نیز می توانند برای تغییر شهر و واحد دانشگاه های خود اقدام کنند که البته این به معنی حذف انتخاب و قبولی قبلی آنها نیست.

علوی‌فاضل تصریح کرد: با توجه به رشته محل های تصویب شده در مقطع دکتری دانشگاه آزاد اسلامی در مهرماه امسال قریب به 12 هزار نفر در دانشگاه‌ها ثبت‌نام خواهند کرد.

علوی فاضل با ابراز امیدواری نسبت به اینکه ظرفیت ایجاد‌شده در این مقطع بتواند پاسخگوی نیاز داوطلبان این مقطع باشد و رضایت آنان را جلب کند، گفت: رشته محل‌های ارائه‌شده از گستردگی مناسبی در سطح کشور برخوردار است و سهم پذیرش داوطلبان بومی در این مقطع افزایش یافته است.

وی با اشاره به رشته محل‌های جدید در دکتری اظهار کرد: تمام داوطلبانی که برای مصاحبه فراخوانده شده‌اند چه افرادی که در رشته محل خود قبول شده و چه افرادی که قبول نشده‌اند، امروز بعدازظهر می‌توانند اقدام به انتخاب رشته مجدد در رشته‌ محل‌های جدید کنند و نتایج آن چهارشنبه هفته آینده 26 شهریور ماه اعلام خواهد شد.

تساوی تقسیم ظرفیت کارشناسی ارشد میان پسران و دختران

وی در تشریح دلایل تاخیر در اعلام نتایج کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی نیز، گفت: اطلاعات نتایج کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در اختیار شرکت ارائه کننده خدمات قرار گرفت و ساعت دقیق اعلام نتایج بستگی به پهنای باند مناسبی داشت که نتایج اعلام شود.

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه نتایج کارشناسی ارشد امسال از لحاظ جنسیت مساوی بوده است، گفت: برای دانشجویان سال تحصیلی جدید هیچ گونه محدودیت جنسی، سنی، جغرافیایی و مدرک پایه موثر نبوده است.

انتخاب رشته مجدد ارشد آزاد انتخاب رشته مجدد دکتری آزاد

انتخاب رشته مجدد دکتری آزاد ۹۳ – ۹۴ | انتخاب رشته مجدد ارشد آزاد ۹۳ – ۹۴ | رشته های جدید دکتری آزاد . رشته محل های جدید ارشد دانشگاه آزاد | نتایج ارشد آزاد