معاون وزیر علوم اعلام کرد

محمد مهدی‌نژاد نوری

محمد مهدی‌نژاد نوری معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری

تغییردرنحوه فرصت مطالعاتی دکتری
شرط افزایش حقوق دانشجویان دکتری

۵ تا ۸ میلیون تومان به ازای پذیرش دانشجویان دکتری
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از فرصت مطالعاتی دانشجویان دکتری در داخل کشور خبر داد و گفت:
مراکزی که پذیرنده این دانشجویان باشند از سوی وزارت علوم هزینه ای بالغ بر ۵ تا ۸ میلیون تومان به ازای هر دانشجو پرداخت می کند.

دکتر محمد مهدی نژاد نوری در حاشیه جلسه هشتاد و دومین جلسه کمیسیون دائمی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) در خصوص موضوعات مطرح در این جلسه، افزود: در این جلسه پس از ارائه گزارش عملکرد کمیسیون فرهنگ و تمدن، با نظر اعضا نام کمیسیون فرهنگ و اجتماع به کمیسیون فرهنگ و تمدن تغییر نام یافت.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اولویت بندی در حوزه آموزشی، پژوهشی و فناوری فرهنگ و تمدن را از دیگر مسایل مطرح در این جلسه دانست و اظهار داشت: اعضای کمیسیون ضمن ارائه نظرات تکمیلی توصیه کردند که تعاملات و تأثیرات عملکرد و جهت گیریهای کمیسیونها با یکدیگر لحاظ شود.

وی یادآور شد: در این جلسه قرار شد که با همکاری شورای عتف و برگزاری جلساتی با روسا و دبیران این کمیسیون ها زمینه هماهنگی فعالیت آنها فراهم شود.

فرصت مطالعاتی دانشجویان دکتری در داخل کشور
فرصت مطالعاتی ۶ ماهه به دانشجویان دکتری در داخل کشور اعطا می‌شود
مهدی نژاد تحول در ساختار فرصت مطالعاتی دانشجویان دکتری را از دیگرمسایل مطرح در این جلسه ذکر کرد و توضیح داد:
تاکنون دانشجویان دوره دکتری فرصت ۶ ماهه مطالعاتی خود را در خارج از کشور می گذراندند که در این جلسه مصوب شد تا فرصت مطالعاتی این دسته از دانشجویان در داخل کشور سپری شود.

وی با اشاره به آغاز اجرای این طرح گفت:
این فرصت مطالعاتی از ابتدای سال جاری اجرایی شده است و تمامی دانشجویان دکتری را در بر می گیرد.

مهدی نژاد به بیان مزایای فرصت مطالعاتی در داخل کشور پرداخت و ادامه داد:
در این فرصت مطالعاتی زمینه ای فراهم می ‌شود تا دانشجویان با فعالیت در مراکز و دستگاه های اجرایی بتوانند مشکلات داخلی کشور را شناسایی کرده و در جهت رفع آنها حرکت کنند.

معاون پژوهشی وزیر علوم با بیان اینکه فرصت مطالعاتی دانشجویان دکتری در داخل کشور دارای امتیازاتی است، خاطرنشان کرد:
وزارت علوم به مراکزی که پذیرنده این دانشجویان باشد هزینه ای بالغ بر ۵ تا ۸ میلیون تومان به ازای هر دانشجو پرداخت می کند.

افزایش حقوق و مزایای دانشجویان دکتری
دبیر شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه دانشجویان بورسیه نیز می ‌توانند در فرصت مطالعاتی دانشجویان دکتری در داخل کشور حضور یابند، اضافه کرد:
در صورتی که دانشجویان بورسیه فرصت مطالعاتی خود را بیرون از محل تحصیل خود بگذرانند تا سقف یک و نیم برابر به حقوق و مزایای آنها افزوده می شود.

وی ادامه داد: انجام این فرصت مطالعاتی برای سازمانها و نهادهای داخلی نیز مفید است زیرا سازمانها و نهادها به سمت دانش بنیان شدن پیش خواهند رفت.

تعیین اولویتهای دانشگاهها
وی درخصوص تعیین اولویتها در دانشگاه ها با اشاره به مصوبه مجلس شورای اسلامی گفت: بر این اساس دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی که از اعتبارات تحقیقاتی استفاده می کنند، در راستای سیاستها و اولویت های اعلامی از سوی شورای عالی عتف فعالیت کنند از این رو در وزارت علوم اولویت هایی را با تصویب هیئت وزیران هزینه کرد اعتبارات تحقیقاتی به دستگاه ها در سال ۸۹ ابلاغ کردیم.

در سال ۹۰ بر اساس بند ۱۰۸ قانون اولویت ها و سیاست های مصوب شورای عالی عتف ابلاغ شد و همه دستگاه ها از جمله‌ دانشگاه ها موظف به حرکت در چهارچوب این اولویت ها شدند.
خبرگزاری مهر

طرح خرید فایل های ارزشمند کاربران - 09189184598

طرح خرید فایل های ارزشمند کاربران – برای اطلاعات بیشتر برروی تصویر کلیک نمایید

بسته های درسی کنکور دکتری ۹۱
مجموعه ذیل برای اولین بار در کشور بصورت تخصصی تهیه گردیده و تمامی مراحل خرید – تحویل و کیفیت جزوات توسط سایت آزمون دکتری مورد تایید و تضمین می باشد .

منابع وسرفصلهای درسی، نمونه سئوالات، فایل های نکته و تست، مشاوره مقالات‎
آمادگی آزمون PhD حضوری و غیرحضوری ویژه آزمون دانشگاه آزاد و سراسری‎

منابع آزمون دکتری جدید
سایت منابع آزمون دکتری تخصصی Ph.D