به گزارش سایت پی اچ دی آزمون دات نت از روابط عمومی شورای عالی انقلاب فرهنگی : افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری از ۵۶۰۰ نفر به ۱۰۰۰۰ هزار نفر

در این خبر را که لحظاتی پیش کاربران سایت ارسال کردند آمده است :

تایید انتخاب ۲ نفر از روسای دانشگاه‌های کشور

جلسه ۶۹۲ شورای عالی انقلاب فرهنگی که به ریاست دکتر احمدی ‌نژاد رئیس ‌جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

دکتر محمدرضا مخبر دزفولی با بیان مطلب فوق از تصمیم شورای عالی انقلاب درخصوص افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری نیمه متمرکز در سال جاری ( سال ۹۰ ) خبر داد.

ارائه گزارش وزیر علوم

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به گزارش وزیر علوم پیرامون آزمون نیمه متمرکز دکتری در جلسه امشب گفت: حرکت روبه جلویی در آموزش عالی کشور اتفاق افتاده است، که باید آنرا تقویت کرد.

وی افزود: در آزمون نیمه متمرکز دکتری امسال نزدیک به ۱۳۰۰۰۰ داوطلب داشتیم که نشانگر درخواست بالا برای حضور در دوره‌های دکتری است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در جلسه امشب مباحث زیادی در شورای عالی انقلاب فرهنگی برای ایجاد فرصت‌های برابر و استفاده از استعدادهای کشور مطرح شد که این افراد امکان حضور در دانشگاه‌ها برای دوره‌های دکتری را پیدا کنند.

وی با اشاره به اقدام وزارت علوم در برگزاری آزمون متمرکز تصریح کرد: این برنامه‌ریزی وزارت علوم، جذب دوره دکتری را از حالت‌های پراکنده به یک آزمون متمرکز تبدیل کرد.

افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری از ۵۶۰۰ نفر به ۱۰۰۰۰ نفر

دکتر مخبر اظهار داشت: در آزمون امسال قرار بود ۵۶۰۰ نفر از میان ۱۳۰۰۰۰ نفر به دانشگاه برای دوره دکتری وارد شوند که شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه امشب با بررسی امکانات دانشگاه‌ها و اقبال داوطلبان مقرر کرد تعداد ورودی‌های امسال به ۱۰۰۰۰ نفر افزایش پیدا کند.

وی افزود: همچنین مقرر شد تعداد ۱۴۰۰۰ نفری که برای مصاحبه دعوت شده بودند به ۲۰۰۰۰ نفر افزایش پیدا کند.

قول مساعد دکتر احمدی ‌نژاد برای حمایت دولت از این اقدام شورای عالی

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه با اشاره به الزامات مورد نیاز برای این اقدام تصریح کرد: قرار شد وزیر علوم پیشنهادات خود را در این زمینه به رئیس جمهور اعلام کند و دکتر احمدی‌نژاد نیز قول مساعد برای حمایت دولت از این اقدام را داد.

استمرار آزمون دکتری در سال‌های آینده

عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران با اعلام استمرار این آزمون در سال‌های آینده، گفت: بر اساس تصمیم شورای عالی انقلاب فرهنگی وزارت علوم باید تدابیر لازم برای برگزاری آزمون دکتری در سال‌های بعد را طراحی کند و کاستی‌ها و نواقصی که در کنکور امسال وجود داشت را برطرف کند.

تایید انتخاب ۲ نفر از روسای دانشگاه‌های کشور

دکتر مخبر دزفولی در ادامه از تایید انتخاب ۲ نفر از روسای دانشگاه‌های کشور خبر داد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اعلام این خبر گفت: در جلسه امشب دکتر زهرا حجازی‌ زاده برای ریاست دانشگاه تربیت معلم و دکتر حسن مروتی برای ریاست دانشگاه شهید چمران اهواز از شورای عالی انقلاب فرهنگی رای اعتماد گرفتند.

دکتر مخبر در انت‌ها با اشاره به بخش‌های دیگر سند تحول نظام آموزشی گفت: امیدواریم با سرعتی که شورای عالی انقلاب فرهنگی در تصویب این سند پیش‌رو گرفته به‌زودی سند تحول نظام آموزشی کشور در اختیار مجموعه آموزش و پرورش قرار گیرد.

سایت آزمون دکتری – ۲۱/۴/۹۰