با انتخاب رشته۹۶ درصد مجازين،مهلت انتخاب رشته دكتري تمام شد.
مشاور عالي سازمان سنجش آموزش كشور از تمديد مهلت ويرايش كد رشته‌ محل‌هاي انتخابي مجازين آزمون دكتري تا روز شنبه 13 خرداد ماه خبر داد.
حسين توكلي با اشاره به تمديد مهلت ويرايش كد رشته محل‌هاي انتخابي آزمون دكتري تا ساعت 24 روز ‌شنبه 13 خرداد ماه از طريق سايت سازمان سنجش به نشانيwww.sanjesh.org، گفت: با توجه به ايجاد ظرفيت‌هاي جديد در برخي از دانشگاه‌ها داوطلبان مجاز به انتخاب رشته آزمون دكتري 91 مي‌توانند تا شنبه نسبت به اصلاح، حذف و يا اضافه انتخاب‌هاي خود اقدام كنند.
بر اساس اصلاحيه دفترچه انتخاب رشته تحصيلي دوره دكتري بر اساس تغييرات ايجاد شده از سوي موسسات آموزش عالي و مجوزهاي صادره از شوراي گسترش آموزش عالي تنظيم شده مهلت ويرايش كد رشته محل‌هاي انتخابي تا شنبه تمديد شد.
اين اصلاحيه‌ها فردا در سايت سازمان سنجش منتشر مي‌شود و داوطلبان مجاز به انتخاب رشته بايد به ظرفيت‌هاي جديد توجه داشته باشند.
توكلي با اشاره به اتمام مهلت انتخاب رشته آزمون دكتري، خاطرنشان كرد: از تعداد ۳۴ هزار داوطلب مجاز به انتخاب رشته ۳۲ هزار و ۷۵۰ داوطلب معادل ۹۶/۳۲ درصد انتخاب رشته كرده‌اند و داوطلبان به صورت اعلام ظرفیت 3 برابری به دانشگاهها برای مصاحبه معرفی می شوند.
توكلي تأکید کرد کلیه پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون دکتری ( Ph.D ) سال ۱۳۹۱ (اعم از پذیرفته‌شدگان دوره‌های روزانه، شبانه، پیام‌نور، غیرانتفاعی و بین‌الملل) درصورت انصراف، مجاز به شرکت در آزمون مذکور در سال ۱۳۹۲ نخواهند بود . ین موضوع که در آزمون سال قبل نیز لحاظ شده بود در دفترچه امسال درج نگردیده بود که سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه هفتم خردادماه ۹۱ بار دیگر بر آن تأکید کرد.لازم به یادآوری است که این قانون مربوط به پذیرش نهایی است و عدم شرکت در مصاحبه منجر به محرومیت نخواهد شد.

اعلام نتایج نهایی دکتری ۹۱

آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۱ روز ۲۵ فروردین با شرکت ۱۷۸ هزار و ۴۲۷ در ۹ گروه آموزشی و ۲۸۵ کد رشته امتحانی برگزار شد و نتایج نهایی آزمون دکتری ۹۱ در ۲۰ شهریور اعلام می شود.