تکمیل ظرفیت دکتری ۹۱

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش درباره آمار شرکت کنندگان در تکمیل ظرفیت دکتری ۹۱ کشور گفت: تعداد ۲۰ هزار و ۵۰۰ نفر از داوطلبان آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۱۳۹۱، برای شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دکتری ۹۱ ثبت نام کردند.

ظرفیت تکمیل ظرفیت دکتری ۹۱

حسین توکلی گفت : براساس ظرفیت های تعیین شده، تعداد یکهزار و ۶۰۳ نفر در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دکتری ۹۱ پذیرفته خواهند شد.
وی تاکید کرد: گزینش نهایی داوطلبان در هر یک از کدرشته های تحصیلی اعلام شده در این اطلاعیه، مطابق شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی (شماره ۲) آزمون دکتری ۹۱ و اطلاعیه های قبلی آن انجام خواهد شد.
به گفته توکلی، نیمسال پذیرش دانشجوی دکتری در هر یک از کدرشته محل های مندرج در اطلاعیه تکمیل ظرفیت آزمون دکتری سال ۹۱ ، متناسب با امکانات و نظر دانشگاه یا موسسه آموزش عالی محل قبولی، در اولین ترم تحصیلی که امکان پذیرش دانشجو در آن دانشگاه ها وجود داشته باشد صورت خواهد گرفت.

نتایج تکمیل ظرفیت آزمون دکتری ۹۱

دکتر توکلی : زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت آزمون دکتری ۹۱ قبل از شروع نیمسال تحصیلی دوم (ترم بهمن) خواهد بود!!!!
ثبت نام متقاضیان تکمیل ظرفیت آزمون دکتری نیمه متمرکز ۹۱ از ۱۸ تا ۲۴ مهر ماه از طریق سایت سازمان سنجش انجام شد و همه داوطلبان حاضر در جلسه آزمون دکتری ۹۱ سراسری می توانستند در تکمیل ظرفیت دکتری ۹۱ شرکت کنند.
مدیر سایت آزمون دکتری : در مرحله مصاحبه تکمیل ظرفیت آزمون دکتری ۹۱ با فرمول معرفی ۳برابری داوطلبان از سوی سازمان سنجش به دانشگاها ، اسامی تکمیل ظرفیت نباید از ۲۴۰۰ نفر بیشتر باشد لذا بهتر بود قبل شروع ثبت نام آزمون دکتری ۹۲ ، مرحله تکمیل ظرفیت نیز به پایان میرسید تا از بلاتکلیفی ۲۰هزار نفر برای آمادگی آزمون دکتری ۹۲ و نیز تحمیل نشدن هزینه ثبت نام حدود۸۰هزار تومانی آزمون دکتری ۹۲ به ۱۶۰۰ نفر که جزء قبولیهای تکمیل ظرفیت خواهند بود جلوگیری میشد.از طرفی دکتر قدیمی مدیرکل دفتر آموزش و تحصیلات تکمیلی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از تشکیل کمیته بازنگری آیین نامه آزمون دکتری با تاخیر یک ماه خبر داده بود و در آخرین مصاحبه خبری نیز از ارایه تاریخ دقیق اعلام منایع آزمون دکتری ۹۲ و تکلیف زبان آزمون دکتری و استعداد تحصیلی سرباززدند و کلی گویی شد.دکتری توکلی هم که این چنین گویا و دقیق در خصوص اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری ۹۱ اظهار نظر فرمودند.

سایت آزمون دکتری : www.PhdAzmoon.Net

 • اخبار و شرایط پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه های سراسری و دولتی

  http://phdtest.ir/1391/03/پذیرش-دکتری-بدون-آزمون/

 • منابع ارشد دکتری – حذف کنکور در کاردانی و کارشناسی

  http://alonefarmer.blogfa.com/post-5074.aspx

 • منابع ارشد دکتری – انتشار فهرست رشته های تکمیل ظرفیت کنکور …

  http://alonefarmer.blogfa.com/post-5073.aspx

 • منابع ارشد دکتری – اسامی رشتهها و جزییات تکمیل ظرفیت کنکور ارشد …

  http://alonefarmer.blogfa.com/post-5072.aspx

 • منابع ارشد دکتری – تغییر زمان تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد

  http://alonefarmer.blogfa.com/post-5071.aspx