سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  نتایج دکتری ۹۵ سراسری : رییس سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری ۹۵ در هفته اول اردیبهشت ماه خبر داد.

erfan khoshkhoo-16-25.jpg

اعلام نتایج آزمون دکتری ۹۵

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر ابراهیم خدایی در مراسم بازدید از برگزاری آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۵ در جمع خبرنگاران با بیان اینکه آزمون مذکور با شرکت ۱۵۸ هزار داوطلب در ۵۴ شهرستان مختلف در حال برگزاری است، اظهار کرد: طبق گزارش‌های رسیده آزمون دکتری به موقع و با دقت کامل آغاز شده و در حال برگزاری است. ۴۳ درصد داوطلبان شرکت کننده در این آزمون خانم و ۵۷ درصد آن‌ها آقا هستند.

وی در مورد زمان اعلام نتایج آزمون دکتری سال ۹۵ توضیح داد: نتیجه اولیه آزمون دکتری ۹۵ هفته اول اردیبهشت ماه اعلام می‌شود و تا ۱۰ اردیبهشت ۹۵ دفترچه ظرفیت‌های دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از طریق سایت سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org اعلام می‌شود و دانشگاه‌ها فرصت دارند از ۱۸ اردیبهشت ماه تا ۳۱ تیرماه مرحله دوم آزمون دکتری که شامل مصاحبه، امتحان تخصصی و بررسی مدارک می‌شود را انجام داده و نتیجه را در مردادماه به سازمان اعلام کنند تا مورد تائید سازمان قرار بگیرد.

پذیرش بدون آزمون دکتری

رییس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه همه داوطلبان آزمون دکتری باید در آزمون عمومی شرکت کنند، افزود: پذیرش بدون آزمون در مقطع دکتری فقط برای داوطلبان استعداد درخشان است.

روال پذیرش دانشجو در مقطع دکتری

خدایی در ادامه با بیان اینکه روال پذیرش دانشجو در مقطع دکتری امسال تغییر یافته است، توضیح داد: امسال پس از اینکه کارنامه نتایج در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد، دانشگاه‌ها حدنصاب نمره در هر رشته را از طریق سایت خودشان و سازمان سنجش اعلام می‌کنند و تا ۱۰ اردیبهشت ۹۵ اطلاعات دانشگاه در سازمان سازمان سنجش قرار داده می‌شود.