مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به ثبت نام ۱۴۰ هزار نفر در کنکور دکتری ۹۴ گفت: به داوطلبان توصیه می شود زودتر مراحل ثبت نام خود را تکمیل کنند.
دکتر حسین توکلی افزود: ۱۴۰ هزار و ۶۴ تاکنون در آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۴ ثبت نام کرده اند و پیش بینی می شود تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه ۲۶ آذرماه که آخرین مهلت ثبت نام است این تعداد افزایش یابد.

وی افزود: به داوطلبان توصیه می شود که هر چه زودتر نسبت به ثبت نام اقدام کنند. مهلت داده شده تمدید نمی شود.

توکلی یادآور شد: اصلاحات دفترچه کنکور دکتری سال ۹۴ اعلام شده است و داوطلبان پیش از این تکمیل تقاضانامه ثبت نام باید به این اصلاحات توجه کنند.

جدول اصلاحات دفترچه کنکور دکتری سال ۹۴

گروه کد نام رشته امتحانی مورد و یا موارد اصلاح شده
علوم انسانی ۲۱۰۸ تاریخ – تاریخ ایران بعد از اسلام عنوان صحیح رشته شماره ۵ “تاریخ اثنی عشری” است.
علوم انسانی ۲۱۰۹ تاریخ – تاریخ ایران قبل از اسلام مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی به شرح زیر اصلاح می شود: تاریخ ایران از آغاز تا هخامنشیان
علوم انسانی ۲۱۲۱ فلسفه عنوان صحیح رشته شماره ۴ “فلسفه اخلاق تطبیقی” است.
علوم انسانی ۲۱۲۲ فلسفه تعلیم و تربیت فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد کلیه گرایش های رشته مشاوره نیز می توانند در این رشته امتحانی ثبت نام و شرکت کنند.
علوم انسانی ۲۱۲۳ برنامه ریزی درسی فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد کلیه گرایش های رشته مشاوره نیز می توانند در این رشته امتحانی ثبت نام و شرکت کنند.
علوم انسانی ۲۱۲۴ مدیریت آموزشی فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد کلیه گرایش های رشته مشاوره نیز می توانند در این رشته امتحانی ثبت نام و شرکت کنند.
علوم انسانی ۲۱۲۵ روانشناسی تربیتی فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد کلیه گرایش های رشته مشاوره نیز می توانند در این رشته امتحانی ثبت نام و شرکت کنند.
علوم انسانی ۲۱۲۶ تکنولوژی آموزشی فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد کلیه گرایش های رشته مشاوره نیز می توانند در این رشته امتحانی ثبت نام و شرکت کنند.
علوم انسانی ۲۱۳۹ الهیات – فقه و مبانی حقوق اسلامی رشته فقه و حقوق خصوصی به عنوان رشته ۶ به مجموعه رشته های این رشته امتحانی اضافه شده است.
علوم انسانی ۲۱۴۱ الهیات – تاریخ و تمدن اسلامی عنوان صحیح رشته امتحانی و همچنین رشته تحصیلی این رشته امتحانی الهیات – تاریخ و تمدن ملل اسلامی است.
علوم پایه ۲۲۲۳ علوم جانوری – فیزیولوژی جانوری مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی به شرح زیر اصلاح می شود: فیزیولوژی اندام ها، بیوشیمی، زیست شناسی سلولی و مولکولی
فنی مهندسی ۲۳۶۰ مهندسی شیمی عنوان صحیح گرایش رشته مهندسی شیمی “تمام گرایش ها به جز گرایش های مهندسی پلیمر، بیوتکنولوژی و محیط زیست” است.
دامپزشکی ۲۷۱۰ بهداشت آبزیان فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد بهداشت آبزیان نیز می توانند در این رشته امتحانی ثبت نام و شرکت کنند.