با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی استان اصفهان مدیر موسسه ای که به بهانه فراهم کردن پذیرش و اعزام افراد متقاضی ادامه تحصیل در خارج از کشور از آنان کلاهبرداری می کرد شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ” ستار خسروی” گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری موسسه ای از وی در قالب ثبت نام در یکی از دانشگاه های خارج از کشور ، موضوع تحت بررسی ویژه و تخصصی این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد که این شهروند جهت انجام مراحل ثبت نام در دانشگاه ویرجیانای کانادا به موسسه مذکور مراجعه و اقدام به تنظیم قرارداد و واریز مبلغ ۶۰ میلیون ریال به حساب موسسه واریز کرده است.

خسروی افزود: در ادامه بررسی ها معلوم شد موسسه مذکور با گذشت چند ماه از گذشتن قرار داد نه تنها هیچ اقدامی در جهت پذیرش و تحصیل در خارج از کشور شاکی در دانشگاه مذکور انجام نداده بلکه با ارسال ایمیلی جعلی باعث رد شدن تقاضای شاکی در دانشگاه شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: در این خصوص پرونده ای تنظیم و در ابتدای امر طی استعلام های انجام شده معلوم گردید موسسه مذکور فاقد مجوزفعالیت بوده و بدون مجوز و کاملا غیر قانونی اقدام به فریب افراد متقاضی ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور و کلاهبرداری از آنان می کرده است.

خسروی عنوان داشت: با تکمیل شدن تحقیقات کارآگاهان این پلیس با هماهنگی مقام قضایی مدیر این موسسه را دستگیر کردند که وی پس از مواجه شدن با اسناد و مدارک جمع آوری شده به بزه انتسابی و کلاهبرداری از این طریق اعتراف کرد.

رییس پلیس آگاهی استان اصفهان با بیان اینکه متهم جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی داده شد گفت: به شهروندان توصیه می کنیم بدون تحقیق و مطالعه و عدم کسب اطمینان از هویت و اعتبار شرکت ها و موسسات با آنان وارد قرارداد نشوند و سرمایه های خود را به راحتی در اختیار آنان نگذارند.