سایت آزمون دکتری (PhdAzmoon.Net): خدایی:‌ظرفیت آزمون دکتری 92 کاهش نمی‌یابد| اعمال سلیقه دانشگاه‌ها در نمره کتبی آزمون دکتری 92 تاثیری ندارد.

آزمون دکتری ۹۲ تخصصی

رییس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه سال گذشته آزمون دکتری به صورت تخصصی برگزار شد، گفت: رشته و گرایش‌های جدید و همچنین رشته‌هایی که در سال گذشته تخصصی نشده‌اند، امسال تخصصی خواهند شد.
ابراهیم خدایی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امسال نیز به شکل تخصصی به آزمون دکتری نگاه می‌شود، اظهار کرد: سال گذشته تعداد دروس آزمون از 285 درس به رقم 1375 افزایش پیدا کرد.

زمان آزمون دکتری ۹۲

وی همچنین با اشاره به نحوه برگزاری آزمون دکتری ۹۲، اظهار کرد:‌ آزمون دکتری امسال اسفند ماه برگزار می‌شود

نتایج اولیه آزمون دکتری ۹۲

نتایج اولیه آزمون دکتری ۹۲ پذیرفته‌شدگان تا اردیبهشت ماه به دانشگاه‌ها معرفی می‌شوند.

نتایج مصاحبه آزمون دکتری ۹۲

وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته مصاحبه آزمون دکتری در ترم تابستان انجام می‌شد که به دلیل تعطیل بودن برخی از دانشگاه‌ها، کیفیت مصاحبه‌ها پایین بود، گفت: امسال تلاش شد که آزمون دکتری را در اسفند ماه برگزار کنیم، همچنین مصاحبه پذیرفته‌شدگان حداکثر تا خرداد ماه به پایان می‌رسد.

ظرفیت آزمون دکتری ۹۲

رییس سازمان سنجش در پاسخ به سوالی درباره ظرفیت آزمون دکتری ۹۲، گفت: با توجه به اینکه ظرفیت‌ها تا اسفند ماه از سوی دانشگاه‌ها اعلام خواهد شد نمی‌توانیم اظهار نظر دقیقی کنیم اما قطعا ظرفیت‌ها کاهش نخواهد یافت.

ضریب آزمون کتبی و مصاحبه در آزمون دکتری سال ۹۲

خدایی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر احتمال سلیقه‌ای رفتار کردن دانشگاه‌ها در مصاحبه آزمون دکتری، بیان کرد: با توجه به سهم مساوی و 50 درصدی آزمون کتبی و مصاحبه در آزمون دکتری سال 92، دانشگاه‌ها تنها می‌توانند نظر خود را درباره مصاحبه اعلام کرده و این نظرات در نمره آزمون کتبی نقشی ندارند.

سایت آزمون دکتری : www.PhdAzmoon.Net