تغییرات دکتری ۹۲

سایت آزمون دکتری ( PhdAzmoon.Net ):قاسم احمدی‌لاشکی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به بررسی نحوه برگزاری آزمون دکتری در مجلس گفت :معمولا آزمون دکتری با یک سوم نمره علمی و دو سوم نمره مصاحبه انجام می‌گرفت که با بررسی‌های انجام شده، نمایندگان به این نتیجه رسیدند که در آزمون دکتری باید دو سوم، نمره علمی و یک سوم آن، به مصاحبه اختصاص یابد.

ظرفیت دکتری ۹۲

مدیر کل دفتر گسترش وزارت علوم تحقیقات و فناوری گفت:با توجه به اینکه تغییرات زیادی در آزمون دکتری ۹۲ صورت نگرفته ، هنوز ظرفیت دکتری ۹۲ نیز مشخص نشده است.

شیوه نامه دوره های مشترک در داخل و خارج

حسنی، مدیر کل دفتر گسترش وزارت علوم تحقیقات و فناوری در خصوص بحث راه اندازی دوره های مشترک در داخل و خارج از کشور افزود :شیوه نامه آن توسط کمیته تخصصی ابلاغ شد.ولی این شیوه نامه ۲۲ آبان ماه نهایی می شود.شیوه نامه دوره های مشترک در داخل و خارج در مرحله بعدی اجرایی و بعد به امضای وزیر علوم خواهد رسید.
حسنی در ادامه اظهار داشت: برای این دوره های مشترک باید بگویم که این دانشگاه ها باید حتما از پتانسیل خوبی برخوردار باشند لذا دانشگاه هایی که این تجربه را داشته باشند می توانند این دوره ها را برگزار کنند.

جذب هیات علمی

عضو کارگروه تنظیم جمعیت و حمایت از خانواده کمیسیون اجتماعی مجلس در خصوص شرایط هیات علمی شدن در دانشگاه گفت: امروز در کارگروه ۴ ماده به تصویب رسید که به موجب آن تأهل، پیش‌‌شرط عضو شدن در هیات علمی دانشگاه‌ ها و استخدام معلمان در آموزش و پرورش خواهد بود.

تکمیل ظرفیت دکتری ۹۱

معرفی‌شدگانی که دانشجوی سال آخر دوره کارشناسی ارشد بوده‌اند، می‌بایست تا تاریخ ۳۱/۶/۹۱ فارغ‌التحصیل شده‌ باشند و لازم است اصل گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک مطابق فرم مندرج در صفحه ۵۷ دفترچه راهنمای شرکت در آزمون مذکور را ارائه نمایند.پیش شرط فارغ التحصیل شدن تا پایان شهریور 90 رکن اصلی ثبت نام و رقابت برابر در آزمون دکتری می باشد و تکمیل ظرفیت دکتری 91 نیز زیر شاخه آزمون دکتری محسوب میشود لذا استناد به پذیرش دانشجوی دکتری از طریق تکمیل ظرفیت در بهمن ماه دلیل موجه ای برای نادیده گرفتن اصل صورت مسئله قلمداد نمیشود و از اساس بی پایه است چرا که در حق خیلی ها اجحاف می شود و عین نقض عدالت آموزشی خواهد بود.

پژوهانه دکتری

مطابق قوانین وزارت علوم دانشجویانی که متقاضی دریافت پژوهانه دکتری هستند باید تا سقف ساعت مشخصی در دانشگاه فعالیت داشته باشند این حضور معیار مناسبی برای ارزیابی پرداخت پژوهانه دکتری به دانشجویان متقاضی می باشد.ورود و خروج این گروه در دانشگاه ها یا به صورت سنتی (کارت زدن )و یا پیشرفته (اثر انگشت) از طریق دستگاه حضور غیاب انجام میشود.

سایت آزمون دکتری : www.PhdAzmoon.Net