سایت آزمون دکتری ( PhdAzmoon.Net ) آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۹۲ : : آزمون تخصصی دکتری سال ۹۲ از فردا در ۴ نوبت آغاز می‌شود؛ براین اساس مرکز آزمون دانشگاه آزاد توصیه‌ هایی به داوطلبان آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۹۲ اعلام کرد.

تاریخ آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۹۲

رقابت داوطلبان آزمون دکتری تخصصی ۹۲ دانشگاه آزاد اسلامی در ۱۷۶ کدرشته تحصیلی در چهار نیمروز صبح و بعدازظهر پنج شنبه و جمعه، سوم و چهارم اسفندماه صورت می گیرد.
روابط عمومی مرکز آزمون دانشگاه آزاد اعلام کرد: داوطلبان آزمون دکتری آزاد که فردا پنج‌شنبه و جمعه در ۴ نوبت برگزار می شود، قبل از آزمون، حوزه امتحانی خود را شناسایی کنند تا بتوانند در روز آزمون و در زمان تعیین شده در مکان موردنظر حضور داشته باشند.

زمان آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۹۲

آزمون‌های نوبت صبح، ساعت ۸:۰۰ و آزمون های نوبت بعدازظهر ساعت ۱۶:۰۰ برگزار خواهند شد .

مدارک آزمون دکتری ۹۲ دانشگاه آزاد

لازم است داوطلبان حداقل یک ساعت قبل از برگزاری در حوزه‌های امتحانی خود با در دست داشتن کارت ورود به جلسه و اصل شناسنامه یا کارت ملی حضور به هم رسانند.

سوالات آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۹۲

سوالات آزمون دکتری دانشگاه آزاد تستی است بنا براین داوطلبان باید در نظر داشته باشند پاسخ به سؤالات، در پاسخنامه و با مداد سیاه معمولی صورت گیرد.
از آنجائیکه هر پاسخ صحیح به سوالات آزمون دکتری سه نمره مثبت و هر پاسخ غلط یک نمره منفی دارد، لذا به داوطلبان توصیه می‌شود اگر پاسخ سؤالی را نمی‌دانند به آن جواب ندهند، زیرا به سؤال بدون جواب، نمره مثبت یا منفی تعلق نمی‌گیرد.
همچنین داوطلبان باید به مدت زمان پاسخگویی توجه داشته باشند تا در فرصت زمانی تعیین شده بتوانند به سوالات پاسخ دهند.
روابط عمومی مرکز آزمون، ضمن دعوت داوطلبان به آرامش به آنها توصیه کرد: قبل از هر چیز آرامش خود را حفظ کنند و با توکل به خدا و اتکا به دانش خود در جلسه آزمون حضور به هم رسانند، تا در این مرحله از زندگی موفق و سربلند شوند.

تعداد سوالات آزمون دکتری ۹۲ دانشگاه آزاد

تعداد سوالات بستگی به رشته دارد و  بین ۲۵ تا ۳۰ سوال برای هر درس و منحصرا تستی خواهد بود.

آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۹۲

شایان ذکر است، آزمون دکتری ۹۲ دانشگاه آزاد به صورتی است که آزمون ۴۶ رشته در نوبت صبح و ۳۸ رشته در نوبت بعدازظهر روز پنجشنبه سوم بهمن ماه، همچنین آزمون ۴۶ رشته در نوبت صبح و ۴۶ رشته در نوبت بعدازظهر روز جمعه چهارم اسفندماه برگزار می شود و داوطلبان هر رشته فقط باید در یک نوبت در آزمون شرکت کنند.

نتایج آزمون دکتری ۹۲ دانشگاه آزاد

پس از انجام مصاحبه نمره کل دعوت‌شدگان به مصاحبه بر اساس ۷۵ درصد نمره آزمون و ۲۵ درصد نمره مصاحبه تعیین و سپس به ترتیب نمره کل از بالاترین نمره به پایین ترین نمره رتبه بندی می‌شود  و نتایج نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۹۲  با آزمون و دکتری بدون آزمون نیمه دوم شهریور سال ۹۲ اعلام میگردد.

سایت آزمون دکتری : www.PhdAzmoon.Net

عضویت در خبرنامه پی اچ دی آزمون