مجتبی آروین نوشت : در مطالب قبلی به نحوه انتخاب مجله مناسب و آماده کردن مقاله برای برای چاپ در نشریات و مجلات معتبر توضیحات مختصری ارائه شد که می توانید آنها در مطالب قدیمی تر بخش آرشیو دنبال نمایید.

قطعا انجام کارهای پژوهشی در طول دوره ارشد ، بیشترین تاثیر آرامش روانی و اعتماد به نفس را در شما برای شرکت در آزمون دکتری ایجاد خواهد کرد . چرا که فکر شما از مصاحبه آسوده می شود و با تمرکز بیشتری تست های آزمون دکتری را خواهید زد.

داشتن یک برنامه منسجم مطالعه و مرور برای آمادگی در آزمون دکتری ۹۳ بسیار الزامی است ولی شروع به تست زدن پس از هرمطالعه پیشنهاد نمی شود!!!!

دوستان همیشه این موضوع را مطرح می کنند که اگر پس از اتمام مطالعه ، شروع به تست زدن نکنند ممکن است مطالب را فراموش کنند ولی حقیقت این است که اگر یک بازه زمانی بین مطالعه و تست زدن قرار ندهید نمی توانید نکته ها و اشکال های هر تست را شناسایی کنید تا آنها را دوباره به صورت هدفمند مطالعه نمایید و به نتیجه مطلوب برسید.

لذت کاذب در تست زدن
اگر بلافاصله بعد از مطالعه شروع به تست زدن نمایید بیشتر آنها را درست خواهید زد و احساس لذتی به شما دست می دهد که کاملا کاذب است . دراین باره بیشتر در این وبلاگ ( http://xphd.net/blogs/mojtaba-arvin/index.html ) بحث خواهد شد . شما اول باید به حافظه تان فرصت دهید تا عیب ها و مشکلات زدن تستها در ذهنتان شکل بگیرد و سپس در جهت رفع آنها اقدام کنید.

رفع نقاط ضعف اصلی و بزرگتر با شرکت در آزمون های آزمایشی
شناسایی برخی نقاط ضعف دیگر در بازه های زمانی چند هفته ، می تواند در جهت انتخاب مسیر مناسب مطالعه کمک کند . شرکت در آزمون های آزمایشی می تواند به برنامهریزی صحیح و مناسبتر برای آزمون های بعدی شما و در نهایت آزمون دکتری ۹۳ کمک نماید.

که البته آزمون های آزمایشی دکتری فواید بسیاری در این خصوص دارند که از جمله می توان به کاهش استرس حاکم بر جلسه آزمون و ایجاد انگیزه بیشتر برای مطالعه با کیفیت دروس اشاره کرد.

لینک های مرتبط برای داوطلبان :

منبع : http://xphd.net/blogs/mojtaba-arvin/article152.html