رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور از توقف دوره های ۸۰ مرکز علمی کاربردی در سطح کشور طی یک ماه گذشته خبر داد.

محمد اخباری با بیان اینکه برای پذیرش دانشجوی دکتری برنامه ای نداریم، افزود: برای مقطع کارشناسی ارشد نیز تنها در دو رشته حرفه ای و فناوری بصورت تقاضامحور و پروژه محور جذب دانشجو داریم.

وی با بیان اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی بیش از یک میلیون فارغ التحصیل داشته است، تصریح کرد: ۳۰ درصد این افراد شاغلینی بودند که برای افزایش توانمندی خود در دوره های کاردانی و کارشناسی شرکت کرده و از ۷۰ درصد مابقی نیز، ۴۷ درصد مشغول به کار شده است.

اخباری دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اردبیل را یکی از دانشگاه های متوسط به بالای کشور معرفی و خاطرنشان کرد: مراکز دانشگاهی باید بتوانند از نظر ماموریتی، ماموریت گرا بوده و رشته های مورد نیاز استان را افزایش و توسعه دهند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور با بیان اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی سعی می کند، حداقل شهریه را از دانشجو بگیرد و به دنبال سودآوری نباشد، گفت: در صورت تصویب هیات امنا، با توجه به تورم موجود در جامعه، ۱۰ الی ۱۵ درصد افزایش شهریه خواهیم داشت.

وی افزود: انتخاب مدرسین دانشگاه بر اساس تائید صلاحیت ها انجام می شود و پس از تائید،شماره مدرسی برای آنان صادر می شود.

اخباری از متوقف شدن دوره های ۸۰ مرکز علمی کاربردی در ارزیابی های یک ماه اخیر خبر داد و تصریح کرد: ۲۰ هزار نفر از مدرسین نیز مورد ارزیابی قرار می گیرند، که اگر در آزمون قبول نشوند، شماره مدرسی آنها باطل می شود.